Про це генеральний директор державного підприємства "Ліси України" Юрій Болоховець повідомляє у Фейсбуці, передає Рубрика.
"Наші єгері моніторять процес міграції тварин із зони бойових дій. Окрім міграції оленів та лосів на Дніпропетровщину з Донеччини, в регіон приходять і хижаки – вовки, лисиці та єнотовидні собаки", – ідеться у повідомленні.
За його словами, з дозволу обласних військових адміністрацій проводиться регулювання їхньої чисельності, якщо це починає завдавати загрозу:
"Завдяки таким заходам минулого року було виявлено десять випадків сказу серед хижих тварин", – додав Болоховець.
Також за його словами, кліматичні зміни порушили звичний ритм життя тварин.
Через теплу зиму у горах Буковини ведмеді відмовилися від зимової сплячки. Вони блукають угіддями в пошуках їжі та часто відвідують підгодівельні майданчики для парнокопитних, де є кукурудза.
Зокрема, змістився графік шлюбного періоду. У Чернівецькій області у оленів, козуль та навіть кабанів, гін тепер розпочинається раніше.
На Поліссі під загрозою майбутній приплід зайців. Зазвичай він припадає на березень, але через теплу погоду і січневі відлиги цей процес може зміститися на лютий. Якщо раптом вдарять сильні морози, молодняк може загинути, адже зайці не роблять надійних укриттів для своїх дитинчат.
Через зміну клімату на Південь мігрували шакали, які скорочують популяцію довговухих та фазанів.
На Слобожанщині дикі качки залишилися зимувати на місцевих водоймах і тепер потребують підгодівлі.
Як повідомлялось, за інформацією кліматичної служби ЄС, 2024-й може стати найтеплішим роком за всю історію спостережень.
Нагадаємо, від початку повномасштабного вторгнення росії загарбники повністю знищили на окупованих ними територіях понад 60 тисяч гектарів лісів вартістю щонайменше 14 млрд грн.
"Рубрика" писала, що Серебрянський ліс у Луганській області майже повністю знищений через бойові дії. Проте він є лише невеликою частиною від знищеного бойовими діями Кремінського лісу, що входить у Смарагдову мережу — території особливого природоохоронного інтересу.
Як повідомлялося, за широкої підтримки країн ЄС та міжнародного співтовариства триває робота над створенням спеціального трибуналу для покарання росії за злочин агресії проти України. Встановлення справедливості та притягнення агресора до відповідальності за злочини в Україні та протидія екоциду й відновлення довкілля є пунктами 7 та 8 у складі Формули миру, запропонованої Володимиром Зеленським.
Програма "Зимова єПідтримка" триває вже півтора місяця, починаючи з 1 грудня 2024 року. На отримання… Читати більше
У Києві пройшов семінар офіцерів з питань доброчесності у спортивних федераціях, організований Національною платформою доброчесності… Читати більше
Прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо та президент України Володимир Зеленський можуть зустрітися вже найближчими днями. Раніше… Читати більше
У парку "Перемога" в Києві встановили перший будиночок для комах, в якому можна їм як… Читати більше
Українські військові успішно атакували у російській федерації нафтобазу "Ліскінська" біля Воронежа, яка входить до структури… Читати більше
Міністерство оборони України активно працює над впровадженням євроатлантичних стандартів у професійну військову освіту. Одним із… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.