Про це повідомляє фонд Повернись живим, пише Рубрика.
Як розповідають, наприкінці 2024 року професор отримав премію польської фундації ім. Юзефа Тішнера за свою книгу "Подолати минуле: глобальна історія України".
Винагороду в розмірі 50 000 злотих він повністю передав на потреби української армії.
"Усю фінансову винагороду в розмірі 50 000 злотих він вирішив вкласти в компетентну допомогу війську", написали у фонді.
Раніше Ярослав Грицак задонатив ще 100 000 гривень, які були отримані з гонорарів за книгу та публічні лекції.
В інтерв'ю Radio NV 31 грудня Грицак говорив, що поки не бачить сили, за допомогою якої обраний президент США Дональд Трамп міг би тиснути на росію для припинення її агресії.
"Зараз Кіт Келлог дає достатньо багато інтерв'ю, говорить про мир через силу. Я хотів би побачити цю силу, я поки що її не бачу. Бо сила означає те, що Америка відновить свої постачання зброї в тих розмірах, які вона обіцяла. За оцінками експертів, Америка виконує тільки 30% всіх зобов'язань.
Ми дуже добре пам'ятаємо цю критичну ситуацію, першу половину цього року, коли Україна, а по суті – українська армія, була без достатньо зброї й вела боротьбу з рф при дуже сильній перевазі російської сторони. Я не бачу всіх 30% за 48 годин, чому 24 години збільшать ймовірність до 100%?", наголосив історик.
Нагадаємо, що у Луцьку скульптура "збирає" донати на розмінування України. Наразі вже є понад 200 тисяч. Розповідаємо, що це за рішення. Читайте докладніше у нашому матеріалі: "Як мистецтво допомагає розміновувати Україну: скульптура в Луцьку "збирає" донати для фонду "Повернись живим"".
Окрім того, Zagoriy Foundation спільно з Info Sapiens провели традиційне щорічне дослідження сфери благодійності України. Мета: дослідити практики благодійності, їх поширеність, тенденції та виклики для громадянського суспільства.
За результатами дослідження, дійсно індекс поширеності благодійності знизився в порівнянні з 2022 роком: з 7.7 до 6.7 за 10-бальною шкалою. Проте цей показник є вищим, ніж у 2021, коли індекс складав 4.5.
Відсоток залученості українців до благодійності залишається високим: 86% долучатись до допомоги в різний спосіб протягом минулого року. Також, можна говорити про формування норми, оскільки відсоток людей, які донатили протягом минулого року, зріс з 65% до 73%. Це спростовує наратив про "втому від війни" та власну оцінку українців щодо свого залучення у благодійність.
Міністерство оборони України працює над ідеєю, яка дозволить військовослужбовцям самостійно купувати необхідні для служби речі… Читати більше
16 січня міністр закордонних справ Нідерландів Каспар Велдкамп відвідав Київ та оголосив про допомогу Україні… Читати більше
Служба безпеки України разом із Національною поліцією продовжує інформаційну кампанію "«Спали» ФСБшника", яка спрямована на… Читати більше
Західні санкції діють, попри бравурні заяви, що економіка рф впоралась. Вона вже відчуває "певні турбуленції",… Читати більше
Президент Володимир Зеленський назвав сторічну угоду між Україною та Великою Британією новим форматом двосторонніх відносин.… Читати більше
Під час візиту до Києва 16 січня прем’єр-міністр Великої Британії Кір Стармер оголосив про нові… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.