Байден підбив підсумки президентського терміну та у прощальній промові згадав Україну

Чинний президент Сполучених Штатів Джо Байден за кілька днів до інавгурації Дональда Трампа у прощальній промові підбив підсумки свого чотирирічного перебування на посаді глави держави. У 19-хвилинному зверненні з Овального кабінету глава Білого дому, серед іншого, торкнувся теми війни в Україні та попередив про ризик формування олігархії у США.

Про це повідомляє Рубрика з посиланням на CNN.

Під час прощальної промови американський президент дуже лаконічно висловився про триваючу широкомасштабну війну росії проти України. Він констатував стратегічне фіаско москви в намірі знищити Українську державу та її суверенітет.

"Україна вільна, ми випередили в конкуренції Китай і зробили багато іншого", – зазначив Байден.

Президент США використав більшу частину часу у своєму зверненні для того, щоб оприлюднити останнє попередження про шлях, яким він бачить для американської нації, та попередив про загрози підриву інституцій, які він шанував понад 50 років.

Байден закликав американців продовжувати участь у демократичному процесі на тлі "націоналістичного світогляду" наступного, 47-го президента США, представника Республіканської партії Трампа.

За його словами, для того, щоб його досягнення на посаді глави держави стали відчутними, знадобиться певний час. Разом з тим Байден заявив, що надзвичайно пишається переліком досягнень, які він залишив після себе.

Він загадав про:

  • створення нових робочих місць,
  • зниження цін на ліки за рецептами,
  • ухвалення законів про медичну допомогу ветеранам.

Також Байден відзначив досягнення у зовнішній політиці, наголосивши, що "посилив НАТО".

Водночас глава Білого дому вказав на "деякі речі, котрі викликають велике занепокоєння".

"Сьогодні в Америці формується олігархія, що володіє величезним багатством, владою і впливом. Вона буквально загрожує всій нашій демократії, нашим основним правам і свободам і рівному шансу для кожного рухатися вперед", – застеріг президент.

Щоб уникнути концентрації влади в руках кількох осіб чи корпорацій, він закликав внести поправки до Конституції, які б гарантували недопущення президентського імунітету від судового переслідування за злочини, скоєні на посаді.

"У демократії є ще одна небезпека – від концентрації влади і багатства, – зазначив Байден. – Вона підриває відчуття єдності та спільної мети. Це спричиняє недовіру й розділення.

Участь у нашому демократичному процесі стає виснажливою і навіть розчаровує. Ми повинні залишатися залученими в нього".

Крім того, глава Білого дому заявив, що обман та дезінформація є головними проблемами, з якими стикається американська громадськість, особливо в умовах, коли великі технологічні компанії відмовляються від фактчекінгу.

"Американців хоронять під лавиною неправди та дезінформації, що сприяє зловживанню владою. Вільна преса руйнується, редактори зникають, соціальні мережі відмовляються від перевірки фактів, – констатував президент. – Правду душать брехнею – як заради влади, так і заради прибутку".

У зв'язку з цим він наголосив на важливості збереження демократії:

"Наша система поділу влади, стримувань і противаг, можливо, не є досконалою, але вона підтримує нашу демократію протягом 250 років – довше, ніж будь-яка інша нація в історії".

Байден також побажав успіху новій адміністрації та порівняв Америку зі Статуєю Свободи.

"Як і Америка, Статуя Свободи не стоїть на місці, – сказав він. – Її нога буквально ступає вперед по розірваному ланцюгу людської неволі. Вона крокує, буквально рухається. Статуя була побудована, щоб коливатися вперед і назад, протистояти нападам штормової погоди й витримувати випробування часом.

Бо шторми бувають завжди. Вона відхиляється на кілька дюймів, але не падає в течію".

Додамо, що виголошуючи прощальну промову, Байден не назвав імені обраного президента Трампа.

Нагадаємо, 10 листопада у Сполучених Штатах опублікували остаточні результати президентських виборів, згідно з якими кандидат від Республіканської партії Дональд Трамп здобув перемогу у президентських перегонах. Він набрав більшість голосів виборців у так званих хистких штатах, які не мають стійких тенденцій до голосування за демократів чи республіканців.

Як повідомлялося, інавгурація Дональда Трампа відбудеться 20 січня. Того дня Джо Байден залишить Білий дім, і в нього має в'їхати новий президент США.

Свіжі дописи

  • Новини

Стійкість електричних мікромереж: Міноборони долучається до проєкту НАТО

Міністерство оборони долучається до проєкту НАТО щодо розробки технологій, націлених на забезпечення надійної роботи невеликих… Читати більше

Thursday January 16th, 2025
  • Новини

До України з офіційним візитом прибув міністр оборони Італії

У четвер, 16 січня, до Києва прибув з офіційним візитом голова міністерства оборони Італії Гвідо… Читати більше

Thursday January 16th, 2025
  • Новини

Федоров: Кабмін продовжив проєкт “100 майстерень” на 2025 рік

Віцепрем’єр-міністр з інновацій, освіти, науки та технологій — міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров повідомив,… Читати більше

Thursday January 16th, 2025
  • Новини

У Києві в музеї Івана Гончара на завершення новорічно-різдвяних свят організували розколяду

У столиці 12 січня в музеї Гончара провели розколяду — розмаїте обрядодійство на завершення святок.… Читати більше

Thursday January 16th, 2025
  • Новини

Аналітики ISW вказують на те, що зусилля рф де-факто анексувати Білорусь є стратегічними ризиками для США, НАТО та України

Експерти Інституту вивчення війни вказують на те, що спроби російської федерації де-факто анексувати Білорусь створюють… Читати більше

Thursday January 16th, 2025
  • Новини

Russians spread false reports of breakthrough in Ukraine’s Sumy region to destabilize country

Russians are continually spreading rumors about an alleged breach of the Ukrainian border in the… Читати більше

Thursday January 16th, 2025

Цей сайт використовує Cookies.