Про це пише Рубрика, посилаючись на Львівську міську раду.
У чому проблема?
Як наголосив міський голова Львова Андрій Садовий, такі потужні навчальні центри мають бути в кожному місті, в кожній громаді. Адже якщо людина прийняла рішення служити, то її треба якісно навчити. А навчена людина – це збережене життя.
"Думаю, ця школа буде мати гарне поширення, бо тут все якісно, всі умови – максимально наближені до бойових", – зазначив Андрій Садовий.
Ветеран, керівник львівської FPV Kill House 3-ї штурмової бригади Ілля Рак вважає, що за дронами – майбутнє, вони зараз є всюди і їх застосовують у різних сферах. Найперше, у військовій. У цивільному житті, наприклад, в аграрній сфері, для підтримання порядку, для гасіння пожеж.
"Тому програма цих навчань створена так, що люди як мінімальним рівнем знань, так і вже з певними навиками можуть дізнатися щось нове – чи в інженерії, чи пілотній справі. Важливо знайти у собі сміливість прийти до нас, а всього іншого ми навчимо, навіть якщо людина все життя мала лише одну професію і ніколи не цікавилась технікою", – пояснює Ілля Рак.
Яке рішення?
Зі слів військових, ідея створити таку школу виникла після наочного розуміння високої ефективності застосування FPV-дронів у бойових умовах, порівняно з іншими засобами ураження. А це збереження життя воїнів та більш доцільне використання боєприпасів. Також дрони починають застосовувати і в цивільному житті.
Львівська школа «Kill House» – уже четверта. Подібні школи діють у Києві, Одесі та Черкасах.
«Ми вже підготували 2000 випускників, з них 10-15% потрапили до війська. Також окремо зверталися до нас представники зі Служби безпеки, Національної гвардії, яких ми окремо навчали як наших побратимів. Зараз ми ще розробляємо більш розширену програму, і це буде вже одразу підготовка цілого бойового відділення», – підсумував Олег Романов, командир протитанкового батальйону 3-ї штурмової бригади та ініціатор школи.
Як це працює?
Навчання мають дві частини – теоретичну та практичну. Програма складається з п'яти модулів, де окрім пілотування навчають, як правильно обирати компоненти та складати дрони, проводять практичні заняття з пайки та програмного налаштування дрона, а також розповідають теорію використання дронів у бойових умовах.
Є денний та вечірній курси, тривалість денного – 6 днів, вечірнього – 9 днів. Після завершення курсу кожен учасник отримує сертифікат оператора FPV-дрона.
«Навчання спершу теоретичні, де наші інструктори з бойовим досвідом розповідають про сам дрон і його будову, про боєприпаси, які до нього кріпляться, його використання тощо. Після цього вже починаються практичні навчання, і вже потім складається екзамен і ми надаємо наш сертифікат про закінчення школи. Львів'яни можуть потрапити до нас, зайшовши на сайт Kill House, або через наш Telegram-канал», – каже ініціатор школи, командир протитанкового батальйону 3-ї штурмової бригади Олег Романов.
Довідка
Третя окрема штурмова бригада – добровольчий підрозділ, сформований 24 лютого 2022 року як загін ТрО, згодом реформований в ССО «Азов» ЗСУ. На початку 2023 року перейшов до складу Сухопутних військ ЗСУ та розширений до 3-ї штурмової бригади.
В перші дні повномасштабної війни підрозділ захищав Київ та область. З квітня 2022 року бригада обороняла Україну на Запорізькому напрямку та брала участь у звільненні Херсонщини. З початку 2023 року підрозділ воював на Бахмутському напрямку, у 2024 році – на Авдіївському напрямку.
Німеччина розгорне у Польщі два комплекси протиповітряної оборони Patriot для захисту логістичного центру міжнародної військової… Читати більше
Адміністрація Байдена схвалила нове правило, яке фактично забороняє використання "розумних" автомобілів із китайськими та російськими… Читати більше
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте оголосив про запуск місії "Балтійський вартовий" (Baltic Sentry), що патрулюватиме… Читати більше
Україна та Канада розпочали рік з надзвичайно важливого партнерства: дві найбільші бібліотеки цих країн —… Читати більше
Більшість українців підтримують членство України в Європейському Союзі та НАТО, при цьому вступ до Північноатлантичного… Читати більше
On Holosiiv Hill in Kyiv, war veterans had their first introductory session on adaptive skis.… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.