Про це повідомив Володимир Зеленський у Telegram-каналі, пише Рубрика.
"Готуємо призначення нового начальника Національної академії сухопутних військ імені Сагайдачного. Головком та командувач Сухопутних військ представили кандидатури. Пʼятеро професійних військових. Всі мають досвід цієї війни, відомі в армії. Вважаю кожного з них гідним призначення, але пропоную нашим військовим, усім, хто користується застосунком "Армія+", взяти участь в обранні нового керівника академії", — повідомив Президент.
За його словами, сьогодні, 13 січня, в "Армії+" стартує опитування щодо змін в Академії сухопутних військ, а також вибору її очільника. Воно триватиме до 17 січня включно. За підсумками голосування планують ухвалити відповідні рішення та призначити начальника Національної академії сухопутних військ.
Перед цим Національну академію сухопутних військ очолював генерал-лейтенант Павло Ткачук. Наказ про його звільнення з посади з'явився 18 грудня після візиту до Львова президента Володимира Зеленського. Цьому передували численні скарги курсантів на цькування, приниження та булінг. Також вони повідомляли про відсутність необхідних ліків у медпункті, низьку якість харчування і так звану "ротну касу", коли курсантам доводилося скидатися на купівлю принтера, паперу, мийних засобів.
Що відбулося в академії?
Курсанти Національної академії сухопутних військ у Львові розповідали про випадки цькування, приниження та булінгу; відсутність необхідних ліків у медпункті; низьку якість харчування; «ротну касу», коли курсанти скидаються на різні потреби (купівлю принтера, паперу, мийних засобів тощо); звільнення у ручному режимі тощо. Окрім того, звільнення курсантам надавали виключно у разі, якщо по них приїжджають батьки або дружина.
Один зі скаржників — курсант Олександр Попович — приїхав свідчити до Тимчасової слідчої комісії у парламенті. У відповідь під час шикування начкурсу попередив його, що «по ньому буде проведено службове розслідування».
Тоді Попович попросив поставити питання, але отримав нецензурну відповідь. Через публічні приниження курсант залишив стрій, через що йому оголосили сувору догану, а матеріали розслідування передали до ДБР для порушення кримінальної справи щодо непокори. Попович у відповідь подав у суд на виш.