Про це повідомляє Reuters, передає Рубрика.
Виборчі дільниці відкрилися о 07:00 за місцевим часом (08:00 за Києвом) і зачиняться о 19:00 (20:00 за Києвом). Результати екзитполів очікуються за кілька хвилин після завершення роботи дільниць.
Право голосу мають близько 3,8 мільйона хорватів.
У першому турі, який пройшов два тижні тому:
Попередні результати будуть відомі близько 21:00 за київським часом у неділю, офіційні підсумки голосування оголосять протягом наступних днів.
Як повідомлялося, перший тур президентських виборів у Хорватії відбувся 29 грудня. Мілановичу не вистачило близько одного відсотка, щоб переобратися в першому турі, другий тур виборів призначили на 12 січня.
Повідомлялося також, що група аналітиків лондонської некомерційної організації Centre for Information Resilience опублікувала звіт, згідно з яким російські боти запустили прокремлівську кампанію дезінформації в соціальних мережах, щоб підтримати Мілановича, який виступає проти НАТО. Це відбулося у дві хвилі: після того, як він висловив свою опозицію щодо відправлення хорватських військ в Україну, і після першого туру виборів.
Довідка про Мілановича
Посада президента в Хорватії є переважно церемоніальною. Однак глава держави має вплив на питання зовнішньої політики та безпеки.
Саме у цих сферах Міланович відзначився резонансними заявами, часто контроверсійними до позицій ЄС і НАТО.
Зокрема, він неодноразово висловлював підтримку російській політиці та критикував військову допомогу Україні.
Зоран Міланович обіймає посаду президента Хорватії з 19 лютого 2020 року. Раніше він був прем'єр-міністром країни з 2011 по 2016 рік та очолював Соціал-демократичну партію Хорватії.
Під час свого терміну він сперечався з прем'єр-міністром Андреєм Пленковичем щодо зовнішньої та державної політики. У 2022 році прем'єр навіть перепрошував перед українцями за слова президента, що Україні "не місце в НАТО", а Революція гідності — це "державний переворот". За це Міланович назвав його "українським агентом".
У жовтні Міланович заблокував участь хорватських військових у програмі НАТО для підтримки України, назвавши це рішення "потенційно небезпечним" для національних інтересів.
Це вже восьмі вибори в Хорватії після проголошення незалежності. У Хорватії, яка є парламентською республікою, роль президента значною мірою є церемоніальною. Він не може накладати вето на закони, але має право голосу в питаннях зовнішньої політики, оборони та безпеки.
Останні п'ять років посаду президента обіймав Зоран Міланович з Соціал-демократичної партії.
Додамо, що перемогу у першому турі Мілановичу прогнозували екзитполи.
Навіть попри повномасштабну війну система трансплантації в Україні не лише вистояла, а й продовжує розвиватися.… Читати більше
У США досі тривають масштабні лісові пожежі. Президент України Володимир Зеленський доручив міністру внутрішніх справ… Читати більше
В українських школах для учнів 8-9 класів з цього року запровадять обов'язковий курс "Підприємництво і… Читати більше
До кордонів Дніпропетровської області підсунулася лінія фронту. Це означає, що існує загроза обстрілів керованими авіабомбами… Читати більше
Один із північнокорейських військових, який потрапив у полон, хоче залишитися в Україні. Інший захотів повернутися… Читати більше
In Zaporizhia, a UN delegation, led by Tom Fletcher, the UN Under-Secretary-General for Humanitarian Affairs… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.