Про це повідомляє Укрінформ, передає Рубрика.
"У Франківську ці роботи виставлені вперше. У них була довга дорога сюди – через Лондон, Париж, Нью-Йорк, Торонто…
Богдан дуже любив різдвяні свята і у своїй творчості звертався до вертепів, коляди. Він хотів сказати усьому світові, що в нас глибока історія та великі традиції", – розповідає дружина художника Люба Сорока.
В експозиції – близько 70 робіт із серій:
Вона запевняє, що у своїх роботах Богдан Сорока дуже правдивий. Зауважує, що у "гетьманській серії" він дуже точно показав костюми українських гетьманів, відкривши їх історію "від Сагайдачного до Розумовського".
У серії «Страсті Христа», яку він присвятив Івану Світличному (український поет, дисидент – ред.), можна спостерігати роздуми митця над тим, чи можливо в наш час розіп'яти людину.
А серію "Відчинення вертепу" Сорока створив до книги Ігоря Калинця. Вони були видрукувані у Лондоні під назвою "Поезії з України".
Свого часу це спонукало КДБ порушити кримінальну справу проти художника, десятиліттями забороняти виставляти його твори та згадувати ім'я у пресі.
"Коли його викликали на допит у КДБ, то питали, що то ви таке страшне намалювали, чи не радянську владу.
Тоді тато відповів, що малював дохристиянські символи, але, якщо в них хтось себе упізнавав, то це не з його провини", – пригадує донька Богдана Сороки Устина.
Вважають, що творча спадщина Богдана Сороки – це його особливий погляду на світ з елементами фольклорної імпровізації, гумору і гротеску, в яких присутній портрет, музичний ритм та конструктивна пластика.
Довідка
Богдан Михайлович Сорока (2 вересня 1940, Львів — 9 квітня 2015, Ряшів) — український художник-графік, перший завідувач кафедри промислової графіки Львівської академії мистецтв. Син діяча ОУН Михайла Михайловича Сороки та зв'язкової Романа Шухевича Катерини Миронівни Зарицької.
Усе життя художник жив і працював у Львові. Створив графічні ілюстрації до творів Лесі Українки, Романа Іваничука, Василя Стефаника, Тараса Шевченка, Івана Кошелівця.
Помер у Ряшеві під час проведення хірургічної операції. Похований на Личаківському цвинтарі у Львові.
Нагадаємо, у мистецькій галереї Palette Artspace у Бангкоку відбулося офіційне відкриття фотовиставки "Портрети українців" української художниці Домініки Дикої.
А у Вінницькому обласному краєзнавчому музеї відкрилася виставка "Рятівна археологія Вінниці", на якій експонуються артефакти, виявлені під час розкопок на пам'ятках, що перебувають під загрозою руйнації.
Окрім того, в Києві в Національному музеї декоративного мистецтва України відкрилась виставка "Марія Примаченко. Невідоме". Також відбулась презентація першої віртуальної галереї творів художниці.
Також повідомлялось, що у Лондоні в Вестмінстерському палаці пройшла виставка "Втрачене дитинство". Вона була організована у рамках публічного заходу в парламенті Великої Британії на тему "Злочини проти дітей як методи геноциду", присвяченій Міжнародному дню пам'яті жертв геноциду.
Наразі загрози вторгнення регулярних військ Білорусі зі своєї території в Україну немає. ЗСУ контролюють ситуацію… Читати більше
В окупованому Криму через розлив мазуту з затонулих російських танкерів постраждали вже понад 400 птахів. Їх доставили… Читати більше
Шабля гетьмана Івана Мазепи, що здійнялася над головою боксера Олександра Усика після здобуття перемоги над… Читати більше
Кабінет Міністрів України вніс до реєстру новий індустріальний парк «МИРОНІВКА» на території міста Миронівка Обухівського… Читати більше
Адміністрація Байдена планує оголосити про виділення останнього масштабного пакета військової допомоги Україні під час візиту… Читати більше
2025 рік має бути саме таким результативним у перемовинах щодо вступу України в ЄС, як… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.