Про це пише Рубрика, посилаючись на Львівську міську раду.
У чому проблема?
Керівник Львівського центру надання послуг учасникам бойових дій Андрій Жолоб пояснює, що центр створили для того, щоб ветерани, найперше, мали шанс знайти нове покликання у цивільному житті.
"Адже ветеранів стає все більше, тому є велика необхідність створювати такі місця підтримки. Бо повернення до цивільного життя може бути складним, а такі центри допоможуть зробити цей шлях легшим, забезпечивши всіма ресурсами та підтримкою", – підкреслив Андрій Жолоб.
Яке рішення?
Це вже третій центр такого типу у Львові. Згодом планують відкрити центри у кожному районі міста.
"Маємо можливість відкривати ветеранські центри практично в кожному районі міста. І кожен центр має свою спеціалізацію. На Чупринки ми зробили спеціалізацію підтримки родин безвісти зникли і військовополонених, а тут, на Виговського, акцент є на працевлаштуванні і кар'єрному розвитку, бо є проблема і відсутність контакту між бізнесом, компаніями і ветеранами", – зазначив Андрій Жолоб.
Своєю чергою мер Львова Андрій Садовий наголосив, що у новому центрі можна отримати весь комплекс послуг зі специфікою ветеранської політики.
"Ти можеш тут поспілкуватися, розповісти про свої навики та спеціальність, і тобі запропонують різний спектр місць праці. Є хороші контакти з центром зайнятості, також маємо контакт зі всіма великими підприємствами міста, які очікують ветеранів до праці", – каже Андрій Садовий.
Як це працює?
Андрій Жолоб розповів, що у центрі будуть працювати всі, хто має ветеранський бойовий досвід, тобто буде «рівний-рівному»: говорити про роботу і пропонувати її будуть ті, хто сам свого часу шукав роботу. Так само, як центром зниклих безвісти керує дружина зниклого безвісти. По-іншому воно не може працювати.
У цьому центрі ветерани матимуть можливість проходити навчання і періодичні курси у малих групах з різних тематик, наприклад, щодо підприємництва, як відкрити ФОП, як працювати з Податковою, які є платформи працевлаштування для ветеранів, платформи для пропозицій бізнесу. Ми вже маємо партнера щодо навчань для ветеранів – це платформа kurs.in.ua. В хабі уже працює наш кар'єрний консультант – фахівець з працевлаштування ветеранів.
У центрі ветерани зможуть знайти не лише нові професійні можливості, а й отримати комплексну підтримку: юридичну та психологічну допомогу, консультації щодо соціальних гарантій та пільг. Зараз тут працює 4 людини.
Графік роботи центру: понеділок-четвер: 08:00 – 17:00, п'ятниця: 08:00 – 15:45. Контакт: +38 073 962 83 25.
До слова, у Львівському центрі надання послуг учасникам бойових дій зараз працює близько 10 ветеранів. Центр надає підтримку, яка охоплює кожен аспект життя ветеранів та їх рідних: юридична і психологічна допомога, навчання та розвиток, працевлаштування і дозвілля тощо.
Варто зазначити, що Зазначимо, у 2024 році 24 559 осіб скористалися послугами Львівського центру надання послуг учасникам бойових дій. Фахівці надали понад 3 тисячі юридичних консультацій, понад 2,5 тисячі психологічних послуг та понад 13 тисяч інформаційних консультацій. Також упродовж року центр надавав фінансову підтримку родинам ветеранів, та провів 90 заходів, залучивши майже 3 тисячі осіб. Водночас, психологи центру провели понад 20 тренінгів та навчань про те, як комунікувати цивільним із військовими.
Довідка
Львівський центр надання послуг учасникам бойових дій працює уже 8 років. Це один з перших в Україні центрів, який створили для воїнів та їх рідних, де всю допомогу вони отримують за принципом «рівний-рівному». Це різні консультації, безкоштовна юридична і психологічна підтримка, курси і навчання, як от англійська мова, різні майстерки і відпочинок для дітей захисників. А ще тут приймають документи на міські виплати для родин захисників.
Від початку повномасштабного російського вторгнення до Литви для реставрації були переміщені понад 1500 культурних та… Читати більше
Американський інтерв'юер Лекс Фрідман повідомив, що записав понад 3-годинний подкаст із президентом Володимиром Зеленським. Глава… Читати більше
Олена Зеленська презентувала онлайн-бібліотеку, яка допомагає читачам із порушеннями зору вибирати книжки, доступні шрифтом Брайля.… Читати більше
Жителька Волині Людмила Костюк, яка мобілізувалася до Збройних сил України разом зі своїм котом, уже… Читати більше
Підліток Вадим Добровольський розробив систему, яка за допомогою штучного інтелекту дозволяє БпЛА перемикатися на іншу… Читати більше
На тимчасово захоплених територіях (ТОТ) України російські окупанти запускають чат-бот для проведення майбутніх незаконних виборів.… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.