Про це заявили на позачерговому засіданні Координаційної групи ЄС з газових питань, яке відбулося 2 січня, повідомляє "ЄП" з посиланням на пресслужбу Єврокомісії.
Як повідомили в ЄК, європейська газова інфраструктура показала свою гнучкість, дозволивши швидко замінити російський газ. А саме:
"Постачання газу було забезпечене альтернативними маршрутами (Німеччина, Італія) та за рахунок відбору газу зі сховищ. Європейська газова інфраструктура є гнучкою і здатна приймати газ неросійського походження", – йдеться у повідомленні.
Таким чином, Єврокомісія констатувала відсутність проблем з постачанням газу у 2025 році.
"31 грудня 2024 року закінчився термін дії угоди про транзит російського газу через Україну. На позачерговому засіданні Координаційної групи з питань газу, Європейська Комісія та держави-члени з Центральної та Східної Європи підбили підсумки ситуації…
Завдяки ефективній підготовчій роботі та координації, в регіоні та за його межами не існує жодних побоювань щодо безпеки постачання", – розповіли європейські чиновники.
Також нові потужності з імпорту скрапленого газу, введені з 2022 року, стали вагомою частиною енергетичної безпеки ЄС.
Зокрема, показник зберігання газу у сховищах ЄС наразі знаходиться на рівні 72%, що є дещо вищим, ніж середній показник для цієї пори року – 69%.
"Комісія здійснює регулярний моніторинг і підтримує зв'язок з державами-членами та учасниками ринку, щоб забезпечити безпеку поставок до найбільш постраждалих держав-членів і уникнути спекуляцій", – наголошується у повідомленні.
Транзит газу рф через Україну
Контракт "Нафтогазу" з "Газпромом" від 2019 року передбачав транспортування 40 мільярдів кубометрів газу на рік.
Зауважимо, що "Газпром" не сплачує за своїм контрактом по напряму ГВС "Сохранівка", яка знаходиться фактично в окупованій зоні.
Володимир Зеленський заявляв, що Україна не збирається продовжувати договір з росією щодо транзиту газу, термін якого закінчується 1 січня 2025 року.
Тому 1 січня, о 07:00 в інтересах національної безпеки зупинили транспортування російського природного газу територією України. Міністр енергетики Герман Галущенко назвав це рішення "історичною подією", яка завдасть фінансових втрат росії та сприятиме її втраті ринків.
Український прем'єр Денис Шмигаль пояснив, що накласти санкції на російський газ і позбавити рф можливості фінансувати війну з його допомогою — це "стратегічна мета України".
У Запорізькій області добудовують третю підземну школу. В освітньому закладі навчатимуться 1000 дітей у дві… Читати більше
Росіяни б'ють з усіх типів зброї по центральній частині населених пунктів Куп'янської громади. Проте тут ні… Читати більше
Уряд ухвалив проєкт розпорядження, який передбачає зміни до переліку адміністративних послуг, які надаються органами виконавчої… Читати більше
Рішення Центрального банку росії (ЦБР) утримувати ключову ставку на рівні 21% може посилити дисбаланс в… Читати більше
Російський військовий вертоліт Мі-28 розбився у Воронезькій області, два члени екіпажу загинули. Про це повідомляє… Читати більше
Укрпошта пропонує українцям обрати найкращу поштову марку і блок серед випусків, присвячених важливим темам року.… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.