Про це йдеться в заяві МЗС, пише Рубрика.
У відомстві наголосили, що доповідь Управління Верховного комісара ООН з прав людини "спотворює дійсність".
У 41 періодичній доповіді Управління Верховного комісара ООН з прав людини від 31 грудня 2024 року згадується Закон "Про захист конституційного ладу у сфері діяльності релігійних організацій".
31 грудня ООН розкритикувала Україну за відсутність "достатнього обґрунтування" розпуску релігійних організацій, зокрема Української православної церкви Московського патріархату (УПЦ МП).
В ООН вважають, що документ буцімто встановив "нові обмеження" свободи сповідувати свою релігію чи переконання.
Там наголосили, що за міжнародними стандартами національна безпека не є "підставою для обмеження свободи релігії чи переконань і свободи релігійних об'єднань". В ООН занепокоєні, що це може вплинути на УПЦ.
Своєю чергою українське Міністерство закордонних справ відкинуло такі висновки ООН, оскільки закон не передбачає заборони церков в Україні.
"Вкотре наголошуємо, що згаданий у доповіді закон не передбачає заборони жодної з існуючих в Україні церков. Він лише не допускає підпорядкування релігійних організацій в Україні керівним центрам, які розміщуються в державі, що здійснила або здійснює збройну агресію проти України та/або тимчасово окупувала частину її території, а також релігійних організацій, що підтримують збройну агресію проти України", зазначає українське МЗС.
Там зауважили, що рф "системно використовує релігію як зброю" у війні, зокрема через рпц вихваляє злочинців. Також окупанти вбивають вірян і релігійних діячів, переслідують релігійні громади й руйнують релігійні споруди по всій Україні.
"Закон переслідує легітимну мету, є необхідним у демократичному суспільстві, передбачає демократичну процедуру, в якій останнє слово належить суду; є найменш обтяжливим, оскільки не накладає тягаря на совість віруючих, а лише виводить їх з-під тиску російської православної церкви, яка, що підкреслюється в Резолюції ПАРЄ, "є ідеологічним продовженням злочинного режиму"", — підкреслили в МЗС.
У МЗС висловили сподівання, що Моніторингова місія ООН з прав людини й надалі надаватиме об'єктивні оцінки ситуації зі свободою релігії в Україні та фіксуватиме російські злочини проти українських вірян, релігійних громад та церковного майна.
Що відомо про закон проти релігійних організацій, що пов'язані з рф
23 серпня президент Володимир Зеленський підписав закон, який передбачає заборону діяльності в Україні релігійних організацій, пов'язаних з росією. Таким документом може бути припинена діяльність УПЦ МП.
Своєю чергою голова інформаційно-просвітницького відділу УПЦ митрополит Климент виступив з коментарем, запевнивши, що церква продовжить своє існування як істинна церква в Україні.
Також абсолютна більшість українців, а саме 80%, підтримують схвалений закон про заборону діяльності релігійних організацій, які пов'язані з російською православною церквою.
У Запорізькій області добудовують третю підземну школу. В освітньому закладі навчатимуться 1000 дітей у дві… Читати більше
Росіяни б'ють з усіх типів зброї по центральній частині населених пунктів Куп'янської громади. Проте тут ні… Читати більше
Уряд ухвалив проєкт розпорядження, який передбачає зміни до переліку адміністративних послуг, які надаються органами виконавчої… Читати більше
Рішення Центрального банку росії (ЦБР) утримувати ключову ставку на рівні 21% може посилити дисбаланс в… Читати більше
Російський військовий вертоліт Мі-28 розбився у Воронезькій області, два члени екіпажу загинули. Про це повідомляє… Читати більше
Укрпошта пропонує українцям обрати найкращу поштову марку і блок серед випусків, присвячених важливим темам року.… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.