Як повідомляє пресслужба Міністерства охорони здоров'я, таке рішення прийняла колегія МОЗ під головуванням міністра Віктора Ляшка, інформує Рубрика.
"(На засіданні – ред.) йшлося про розвиток системи атестації працівників сфери охорони здоров'я. Було прийнято рішення не відновлювати проведення атестації до завершення воєнного стану в Україні", – поінформували у МОЗ.
У міністерстві зауважили, що концепція атестації зазнає трансформації у контексті запровадження самоврядування у сфері охорони здоровʼя в Україні.
Зокрема, прийнятий у першому читанні законопроєкт №10372 дасть змогу закріпити на законодавчому рівні статус самоврядних організацій та створити правові підстави для делегування працівникам сфери охорони здоров'я, об'єднаним у самоврядні організації, окремих функцій, які на сьогодні здійснюються органами державної влади. Одним із завдань самоврядування буде забезпечення якості безперервного професійного розвитку медиків.
Водночас колегія підтримала необхідність розроблення та затвердження вимог щодо проходження безперервного професійного розвитку та критеріїв нарахування балів безперервного професійного розвитку для усіх категорій медпрацівників.
"Відповідний проєкт наказу, яким пропонується затвердити порядок атестації працівників сфери охорони здоровʼя, буде доопрацьовано з урахуванням рішення колегії", – повідомили у відомстві.
Колегія також обговорила проєкт програми розвитку кадрових ресурсів системи громадського здоровʼя до 2030 року.
На засіданні було представлено Щорічний звіт про стан здоровʼя населення України.
Крім того, учасники розглянули інформацію щодо розвитку надання паліативної допомоги в Україні.
"З урахуванням викликів війни у фокусі, зокрема, допомога апалічним хворим, доступ до знеболювальних та створення центрів болю.
Членами колегії було вирішено розробити із залученням професійної спільноти оновлені критерії визначення пацієнтів дитячого віку, що потребують допомоги, та звернутися до Кабінету міністрів України щодо створення міжвідомчої робочої групи з питань розвитку паліативної та хоспісної допомоги", – поінформували у МОЗ.
Колегія також обговорила заходи з покращення якості медичної допомоги та підвищення ефективності використання бюджетних коштів.
Раніше голова комітету Верховної Ради з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький пояснював, про яке самоврядування медпрацівників йдеться в законопроєкті №10372 МОЗ.
За його словами, після ухвалення змін в Україні створять п'ять палат за спеціалізацією медичних працівників:
Спершу цей підхід впровадять для декількох груп працівників сфери охорони здоров'я – стоматологів та фармацевтів.
"Суть самоврядування в тому, щоб медики самі вирішували питання, пов'язані з їхньою професією, а не чиновники в кабінетах, як це давно відбувається в країнах ЄС", – зауважив Михайло Радуцький.
Народний депутат додав, що законопроєкт також впроваджуватиме свідоцтво про право на провадження діяльності в медичній сфері, реєстр людських ресурсів у медицині та механізм захисту прав пацієнтів через етичну комісію палат.
Нагадаємо, міністр охорони здоровʼя Віктор Ляшко повідомив, що в Україні створять щонайменше 200 центрів ментального здоровʼя.
Також повідомлялось, що Міністерство охорони здоровʼя України спільно з Естонським центром міжнародного розвитку (ESTDEV) та Талліннським коледжем охорони здоровʼя з жовтня 2023 року втілює дві навчальні програми для українських фахівців з реабілітації.
Експертно-фондова комісія МКСК внесла до Держреєстру національного культурного надбання 11 унікальних музейних предметів. Про це повідомляє Міністерство… Читати більше
Наказ МОЗ, яким затверджено перелік лікарських засобів, які підлягають реімбурсації за програмою державних гарантій медичного… Читати більше
Відтепер у другому за величиною місті Італії, Мілані, заборонили куріння на відкритому повітрі та в… Читати більше
Президент Володимир Зеленський заявив, що Україна допоможе стабілізації ситуації в Сирії після падіння режиму Башара… Читати більше
Уряд затвердив Порядок компенсації витрат за тимчасове розміщення внутрішньо переміщених осіб. Сума компенсації становитиме 450… Читати більше
З 2025 року, українські воїни, які зазнали травм під час військової служби, отримуватимуть "пакунки пораненого".… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.