Про це розповідає Рубрика, посилаючись на Укрінформ.
Під час заходу відвідувачів знайомили з українськими культурними та кулінарними традиціями, а також збирали кошти на швидку для стабілізаційного пункту в Лимані на Донеччині.
Трір є різдвяним туристичним центром, що розташований неподалік від Франції та Люксембургу, тож серед учасників були не лише німці та українці, а також чимало люксембуржців та французів.
Упродовж двох днів на одній з центральних площ Тріра було продано майже 400 літрів 12 різновидів борщу, серед яких був борщ з полуницею, з рибою, чорносливом, щавлем, вишнею, з запеченими ребрами у хлібі, та навіть кошерний.
За благодійний внесок можна було також скуштувати різноманітні вареники, холодець, а також автентичні страви – авдіївську кашу, шпундру, запечену ліниву капусту, манники та традиційну кутю.
«Цього року нашою метою було зібрати 12 000 євро на швидку допомогу, і за попередніми даними, нам це майже вдалось. Фестиваль тривав два повних дні, тож тепер потрібно все порахувати, а також знайти підтримку для того, щоб наповнити швидку усією необхідними медпрепаратами та обладнанням», – розповіла Анна Зорінова, організаторка фесту та очільниця громадської організації «Українці в Трірі» (Ukrainer in Trier)
За її словами, аудиторія фестивалю цього року значно розширились як кількісно, так і географічно.
«Якщо торік нас відвідало близько двох тисяч людей, переважно українців, яких тимчасово прихистила Німеччина, то цього року більше половини – це вже були німці, французи, люксембуржці, й загалом це вже понад 3000 людей», – підкреслила вона.
Депутатка Бундестагу Верена Губертц, яка підтримала захід, розповіла, що для неї це був найсмачніший фестиваль і змога скуштувати кілька різновидів найвідомішої української страви, а також познайомитись з іншим традиціями українців.
«Я дуже сподіваюся, що ми зможемо так зустрічатися кожного року! Бо ми робимо велику справу, ми допомагаємо людям, які боронять Україну, які виборюють право бути вільним народом, які оберігають людські права на життя!», – наголосила вона.
Разом з Губертц і місцевими урядовцями фестиваль відкривав також головний консул України в Франкфурті Тарас Жолубак.
«Українці непохитні та згуртовані. І тут усі мають змогу це побачити. Ми разом є одним цілим, незалежно від географічного місця проживання, ми працюємо на перемогу. І ми дуже гостинний народ, тож наші німецькі друзі сьогодні зможуть відчути, що таке українська душа та наші традиції», – розповів консул.
У фестивалі взяли участь німецькі організації, які підтримують Україну, й українські асоціації з інших міст.
Після нічних пусків безпілотників вранці на Різдво російська федерація завдала масовано атакувала Україні, використавши балістичні… Читати більше
У КНП «Бурштинська центральна міська лікарня Бурштинської міської ради» запрацювало сучасне реабілітаційне відділення. На його… Читати більше
У Центральній муніципальній бібліотеці міста Салоніки (Греція) у рамках реалізації глобального проєкту, який втілюється під… Читати більше
З-під завалів багатоквартирного будинку в Кривому Розі, куди росіяни поцілили балістичною ракетою, дістали постраждалу людину.… Читати більше
Вінницька письменниця Валентина Павленко заснувала літературну премію імені полеглого на війні сина Ярослава Строя. Про… Читати більше
24 грудня Укрпошта презентувала фінальний поштовий випуск року – «Нова радість стала». Цей випуск, натхненний найвідомішою… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.