Про це пише "Рубрика" із посиланням на ЛУН Місто.
Сьогодні на мапу нанесено близько 600 локацій у низці областей України — Вінницькій, Закарпатській, Івано-Франківській, Львівській, Полтавській, Тернопільській, Хмельницькій. Тут зібрані такі туристичні обʼєкти як готелі, парки, музеї, кафе.
Готелів на мапі промарковано понад 70 — найбільше даних щодо готелів наразі для Закарпатської області. Так само на мапі можна переглядати, наприклад, кафе чи парки тощо.
Є на мапі й інфраструктурні установи, які можуть стати в пригоді людині, яка приїхала в нове місто — наприклад:
Дані для мапи за ініціативи ДАРТ збирали представники міських рад, обласних адміністрацій, аналізуючи обʼєкти на предмет безбарʼєрності за допомогою чеклістів, розроблених ГО ЛУН Місто та ГО Безбарʼєрність.
Команда продовжить наповнення. Щоб додати на мапу локації свого регіону, міста — туристичні, дозвіллєві — потрібно написати на пошту misto@lun.ua. Тема листа: "Туризм".
Локації на мапі мають індекс безбарʼєрності — чим більше атрибутів безбарʼєрності має заклад, тим вищий індекс:
Індекс — це умовна величина, адже всі люди різні і кожен має свої потреби. Але маркування кольором допомагає первинно оцінити рівень доступності.
Середній індекс доступності для готелів, які потрапили на мапу в рамках першого етапу мапи, становить близько 50%.
Також для кожної локації на мапі є текстовий перелік наявних там елементів безбарʼєрності — можна подивитись зокрема:
"Війна поставила перед нами нові виклики, підсиливши запит на доступність та інклюзивність. Саме тому одне із першочергових завдань агентства – не тільки стимулювати об'єкти туристичної інфраструктури і забезпечувати максимальну доступність відвідувачам, а й інформувати мандрівників про рівень безбар'єрності тих чи інших туристичних об'єктів.
Створення Мапи безбар'єрності туристичної сфери – це важливий крок на шляху до суспільства без бар'єрів", — вважає Голова Державного агентства розвитку туризму Мар'яна Олеськів.
Також на мапі є форма зворотного звʼязку. Якщо ви помітили неточність, можна залишити коментар, і запит буде оброблено.
Нагадаємо, Олена Зеленська у виступі під час Національного форуму прав людей з інвалідністю, зазначила, що одна з умов євроінтеграції – деінституціалізація, та наголосила на необхідності не допустити, щоб українські захисники та захисниці після поранення потрапляли до інтернатних закладів.
Окрім того, Національна стратегія зі створення безбар'єрного простору до 2030 року була ініційована першою леді Оленою Зеленською та ухвалена Кабінетом міністрів у 2021 році. Мета стратегії – створити умови, які допомагають кожній людині, незалежно від статі, віку, походження, стану здоров'я і соціального статусу реалізувати свої права і свободи повною мірою.
Також в Україні мають намір удосконалити систему моніторингу ефективності заходів з безбар'єрності та інклюзивності: за підсумками минулого року тільки 22% з 54 тисяч досліджуваних об'єктів були безбар'єрними. Крім цього, хочуть посилити контроль за новими будівельними нормами, де передбачене досить широке коло застосування норм безбар'єрності.
У Вінницькому обласному краєзнавчому музеї відкрилася виставка "Рятівна археологія Вінниці", на якій експонуються артефакти, виявлені… Читати більше
Суд обрав запобіжний захід для очільника Комісії з регулювання азартних ігор та лотерей Івана Рудого.… Читати більше
Державне агентство водних ресурсів України отримало три мобільні лабораторії для моніторингу якості води від Корейського… Читати більше
Диктатор російської федерації володимир путін заявив, що готовий до переговорів та "компромісів" з Україною. Про… Читати більше
Методом витинання наукова співробітниця Одеського обласного центру української культури Маріанна Панасюк виготовила панно "Різдво вдома",… Читати більше
Данія виділила 2,1 мільярда данських крон (понад 281 мільйон євро) на зміцнення української протиповітряної оборони.… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.