Про це пише "ЄП" з посиланням на слова президента на зустрічі з журналістами у Брюсселі в ніч на 19 грудня.
Як зазначив Глава держави щодо очікування на запрошення в НАТО:
"Ми ні від кого не очікуємо, ми боремося за це. Кожне таке рішення – дуже складна частина історії нашої держави. І тому ми не можемо нічого очікувати. Ми можемо рухатись, робити максимум, щоб це вийшло у нас".
Говорячи про можливі мирні гарантії безпеки у рамках мирних домовленостей Зеленський нагадав, що найкращою гарантією для України було б членство України в НАТО, тому Україна і далі працює над отриманням запрошення до вступу.
"В документі («Плані перемоги») все є, всі деталі, які ми вважаємо, нас посилять. І відповідний пакет, який може зменшити потенційне виробництво тієї чи іншої зброї на території рф. Плюс гарантії безпеки. Ми розуміємо, щонайсильніші гарантії безпеки – НАТО. Там є бажання наше щодо запрошення", зауважив Зеленський.
Водночас він розглядає усі можливі типи гарантій, у тому числі "санкційні та фінансові".
"Але всього цього недостатньо, щоби говорити, що путін не прийде (з війною – ред.) знову", – заявив президент.
Він підкреслив, що саме тому Україна не має права погоджуватися на скорочення збройних сил.
"Найкраще (з варіантів гарантій, – ред.) – це сильна армія, велика армія. Найбільша в Європі армія. Обмежити силу нашої армії ми просто не маємо права, у будь-якому разі, навіть на шляху до НАТО. Доки ми не в НАТО, ми ризикуємо", – заявив Зеленський.
Він також наголосив, що частиною гарантій має бути "сильна економіка", зокрема, і фінансування бюджетного дефіциту України під час війни. Президент підкреслив, що у цьому питанні Київ має успіх: "Ми знаємо, як закривати дефіцит у 2025 році".
Нагадаємо, що росія має той самий список вимог, що мала у 2022 році: не допустити вступу України до НАТО або присутності військ НАТО на українській землі; обмежити чисельність ЗСУ і не обмежувати використання російської мови.
Візит Зеленського до Брюсселя
Рубрика повідомляла, що Президент України Володимир Зеленський сьогодні, 18 грудня, прибув до Брюсселя. Він планує зустрітися з лідерами та прем'єрами семи країн.
Зокрема, він братиме участь у першому засіданні Європейської Ради після призначення її президента.
Окрім того, на візит у Зеленського заплановані зустрічі з лідерами й главами урядів Франції, Німеччини, Італії, Данії, Нідерландів, Польщі, Чехії. Також глава української держави проведе переговори з генеральним секретарем НАТО Марком Рютте, головою Євроради Антоніу Коштою і президентом Єврокомісії Урсулою фон дер Ляєн.
Перед переговорами у Брюсселі в середу, 18 грудня, генеральний секретар НАТО Марк Рютте і президент України Володимир Зеленський розповіли, що зосереджуватимуться на зміцненні позицій України та питанні економіки. Також однією з тем обговорень стануть постачання ППО.
У селі Володимирівка Миколаївської області жінці вдалося врятувати з пожежі шістьох дітей. Про це розповіли у ДСНС,… Читати більше
19 грудня президент України Володимир Зеленський зустрівся з главою Європейської ради Антоніу Коштою. Під час… Читати більше
Вночі, 17 грудня, загинула українська письменниця, авторка книги "Дівчатка на війні. Подорож Долбоклюя" і однойменного… Читати більше
19 грудня Верховна рада ухвалила в цілому законопроєкт №12178 про ліквідацію медико-соціальної експертної комісії. Про… Читати більше
18 грудня ЮНЕСКО, Національна спілка архітекторів України та Національний музей мистецтв імені Богдана та Варвари… Читати більше
Диктатор російської федерації володимир путін запропонував країнам Заходу влаштувати "високотехнологічну дуель" у вигляді обстрілів столиці… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.