Про це пише агентство Reuters, посилаючись на австрійського колишнього військового планувальника, який зараз працює в Міжнародному інституті стратегічного розвитку Франца-Штефана Гаді та кількох неназваних посадовців і аналітиків.
Журналісти вказують, що загалом аналітики та офіційні особи дають різні оцінки розміру таких сил, наголошуючи, що багато залежатиме від визначення їх точної місії в Україні. Деякі аналітики припускають, що доцільним буде близько 40 тисяч військових.
Проте Гаді каже, що згідно зі схемою ротації, яка також передбачала б підрозділи, які б готувалися до розгортання та відновлювалися після нього, близько 100 тисяч військовослужбовців могли б бути залучені в місії в будь-який момент.
Представник європейської служби безпеки на умовах анонімності також сказав агентству, що для миротворчої місії може знадобитися до 100 тисяч військових.
Водночас Гаді зазначив, що "це, безумовно, серйозно розтягне європейські сухопутні сили". Проте, за його словами, такі сили можуть бути створені, якщо деякі європейські країни скоротять інші миротворчі місії, зокрема на Балканах.
Європа, США та інші партнери розгорнули близько 60 тисяч військових у Боснії та 50 тисячу Косово в 1990-х роках, але зараз ці місії набагато менші.
Один з українських посадовців, причетний до деяких дискусій щодо можливого розгортання місії на умовах анонімності сказав журналістам, що такі сили стримування можуть бути сформовані коаліцією приблизно з п'яти-восьми країн.
За словами аналітиків, європейцям також, ймовірно, доведеться переконати Сполучені Штати якось залучитися до місії. Зокрема, йдеться про розвідку та іншої оперативну допомогу.
Але, як пише агентство, одними з багатьох критичних питань наразі залишається потенційні правила взаємодії між військовими різних країн у разі їхньої присутності в Україні.
Ініціатива Макрона
Раніше французький лідер Еммануель Макрон заявив про можливість введення війська на територію України. Це викликало дискусію серед союзників України.
Пізніше Франція пояснила, що не йдеться про безпосередню відправку військ для участі в бойових діях. Деякі країни НАТО заявили, що готові розглянути таку можливість. Серед них Литва, Латвія, Естонія та Канада.
Попри це, низка інших країн-членів НАТО вже виступили із заявами, що не розглядають відправлення своїх військ в Україну. Про це сказали у Білому домі США, Німеччині, Великій Британії, Канаді, Іспанії, Чехії, Польщі тощо.
Президент Володимир Зеленський заявив, що оскільки Україні необхідні гарантії безпеки до того часу, поки не буде запрошення на вступ до НАТО, можна розглянути пропозицію глави Франції щодо присутності військ інших держав на українській території.
Місто Львів успішно пройшло перший етап відбору й увійшло до фіналу конкурсу «Європейська столиця культури… Читати більше
Генеральний консул України в Торонто Олег Ніколенко відкрив «Українську книжкову поличку» у центральній бібліотеці міста… Читати більше
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте і Президент України Володимир Зеленський перед переговорами у Брюсселі в… Читати більше
У Ковелі Волинської області відкрився центр рекрутингу української армії. Це вже другий такий центр на… Читати більше
Укрзалізниця призначила додатковий швидкісний поїзд з Києва до Львова на Різдво та Новорічні свята! Про… Читати більше
Генерал-лейтенанта Павла Ткачука наказом міністра оборони звільнили з посади начальника Національної академії Сухопутних військ імені… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.