Про це повідомляє Yonhap, передає Рубрика.
"Кабінет міністрів схвалив подання (президента – ред.) про припинення воєнного стану о 4:30 ранку",- зазначається в повідомленні.
Таким чином, воєнний стан діяв приблизно впродовж шести годин після його оголошення.
Президент при цьому звинуватив національну опозицію в тому, що вона "паралізує" уряд "антидержавною" діяльністю. Це рішення викликало занепокоєння по всій країні та за її межами, зазначає агентство.
Об'єднаний комітет начальників штабів заявив, що війська, які були мобілізовані для виконання воєнного стану, повернулися на базу.
Сполучені Штати привітали рішення президента Республіки Корея про скасування воєнного стану й продовжують стежити за розвитком ситуації, а також сподіваються на вирішення політичних розбіжностей всередині країни мирним шляхом.
Водночас президент Юн повторив заклик до Національних зборів припинити "обурливу" діяльність, яка, за його словами, паралізує національні функції.
Проте після його спроби оголосити в країні воєнний стан Опозиційні партії Південної Кореї у середу подали до Національних зборів, парламенту країни, звернення про імпічмент президента Юн Сок Йоля.
Звернення підписав 191 опозиційний депутат із головної опозиційної "Демократичної партії" та п'яти менших парламентських опозиційних політсил. Для схвалення імпічменту главі держави необхідна підтримка 200 депутатів із Національних зборів на 300 місць.
Жоден член парламенту від правлячої консервативної партії "Сила народу", до якої належить і президент Юн, документ не підписав.
Опозиційні партії планують обговорити проєкт рішення про імпічмент на наступному пленарному засіданні парламенту в четвер, 5 грудня, та винести його на голосування уже в п'ятницю або суботу.
Перед цим опозиційна Демпартія заявила, що висуне звинувачення у державній зраді проти Юна, а також його міністрів оборони та внутрішніх справ, і оголосить їм імпічмент, щоб притягнути їх до відповідальності за спробу запровадити в країні воєнний стан.
На цьому тлі у більшості великих міст Південної Кореї громадські організації та активісти планують проведення до кінця тижня акцій протесту з вимогою відставки Юна з поста президента через його суперечливе оголошення воєнного стану.
Що передувало
3 грудня президент Південної Кореї Юн Сук Йоль заявив, що у країні ввели воєнний стан. Він звинуватив опозицію в «антидержавній діяльності, що передбачає повстання».
Після цього в країні заборонили будь-яку політичну діяльність, протести, а під контролем влади опинилися усі ЗМІ. Окрім того, будівлю парламенту заблокували, там перебували військові.
Ще до впровадження воєнного стану опозиційна Демократична партія подала в парламентський бюджетний комітет скорочений проєкт бюджету та подала подання про імпічмент державному аудитору та головному прокурору.
Проте спікер Національної асамблеї Ву Вон Сік скликав екстрене пленарне засідання через кілька годин після того, як президент оголосив воєнний стан. Депутати парламенту Південної Кореї ухвалили постанову, якою вимагають скасувати воєнний стан.
Вперше в історії український «Щедрик» прозвучав у видатному концертному залі Європи – Alte Oper, що… Читати більше
Президент Володимир Зеленський доручив підготувати санкції проти уряду Грузії. Він назвав ситуацію у країні, на яку… Читати більше
Президент України Володимир Зеленський провів зустріч із Генеральним секретарем Ради Європи Аленом Берсе, який перебуває… Читати більше
НАТО розпочало планування створення власного флоту безпілотних катерів, які покликані допомогти захистити критично важливу підводну… Читати більше
Спікер Палати представників Конгресу США Майк Джонсон заявив, що не буде виносити на голосування додаткову допомогу Україні, яку… Читати більше
Канцлер ФРН Олаф Шольц не бачить потреби навчати українських військових застосувати ракети Taurus, адже не… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.