"Ви не можете давати запрошення тільки частині країни. Тому що тоді ви визнаєте, що лише це територія України, а інша – росія. Юридично ми не маємо права визнавати окуповані території територіями росії. І тут не можна помилятися в цьому", – сказав президент.
За його словами, у самому запрошенні до НАТО мають бути зафіксовані міжнародно визнані кордони України. Але ніхто не пропонував Україні бути в НАТО тією чи іншою частиною.
"Якщо ми хочемо зупинити гарячу фазу війни, нам потрібно взяти під парасольку НАТО підконтрольну нам територію України. Треба зробити це швидко. І тоді Україна зможе повернути дипломатичним шляхом окуповані території", – сказав Зеленський.
Як раніше повідомляла Рубрика, Україна закликала НАТО надати їй запрошення на вступ до Альянсу на засіданні, яке відбудеться 3-4 грудня у Брюсселі.
Що відомо про вступ України до НАТО
Нагадаємо, що 30 вересня 2022 року Президент Володимир Зеленський, Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук та Прем'єр-міністр Денис Шмигаль підписали заявку України на вступ до НАТО у пришвидшеному порядку.
А вже у 2023 році у Вільнюсі 11 та 12 липня відбувся саміт країн НАТО, однієї з головних тем якого була Україна. У підсумковому комюніке саміту, оприлюдненому на сайті Альянсу, Глави держав та урядів країн Північноатлантичного альянсу визнали прогрес України на шляху євроатлантичної інтеграції та підтвердили, що майбутнє України – у НАТО.
Також 9-11 липня 2024 року у столиці Сполучених Штатів Америки Вашингтоні відбувся 75-й ювілейний саміт НАТО, на якому лідери країн-союзників ухвалили низку рішень, що стосуються України. Вони заявили, що на Україну чекає "незворотний шлях" до членства в Альянсі.
Та вже у жовтні в адміністрації президента США Джо Байдена заявили, що наразі серед членів НАТО немає консенсусу щодо того, щоб запропонувати Україні запрошення. Триває дискусія. Водночас у Сполучених Штатах хочуть домогтися від інших партнерів "такої самої терміновості й внеску" щодо допомоги Україні, як у США.
Своєю чергою генеральний секретар НАТО Марк Рютте заявив, що Україна приєднається до Альянсу як його 33-й або 34-й член у майбутньому.
Перед цим 17 жовтня президент України Володимир Зеленський представив План перемоги, який складається із 5 пунктів і 3 таємних додатків. Зокрема, першим пунктом плану є запрошення України до НАТО вже зараз. В ОП пояснили, що у додатках також йдеться про удари по росії та зброю, яка для цього необхідна.
Перехід на новий корм для котів — це завдання, яке потребує уваги, терпіння та відповідальності.… Читати більше
Печерський районний суд Києва 29 листопада продовжив запобіжний захід для військовослужбовця 56 бригади Сергія Гнезділова,… Читати більше
Президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з Прем’єр-міністром Норвегії Йонасом Гаром Стере. Сторони обговорили,… Читати більше
Катання на велосипеді корисне для фізичного й психічного здоров’я. Це чудова можливість активно провести час… Читати більше
У застосунку Київ Цифровий впроваджено сервіс зручного безоплатного паркування для захисників і захисниць. Про це… Читати більше
29 листопада президент України Володимир Зеленський призначив командира 93-ї окремої механізованої бригади "Холодний Яр" Павла Палісу… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.