Про це повідомляє SBS News.
Як пише видання, українська делегація просила дозволу на закупівлю, а не безплатне передання, корейської зброї. Зокрема ракет середньої дальності класу "земля – повітря" Cheongung.
За словами джерела телеканалу, Україна просила про озброєння нелетальної дії. Окрім ракет-перехоплювачів Cheongung, українців цікавили радари – для протиповітряної оборони й протиартилерійський.
Українці також робили запит на заряди до 155-мм артилерійських снарядів, які "змушують снаряди літати".
Ймовірно, корейські оборонні компанії, такі як LIG Nex1, Hanwha й Hyundai Rotem, отримали пропозиції від України щодо співпраці із закупівлі зброї. Але міноборони Південної Кореї порекомендували підприємцям утриматися від підписання контрактів.
Причиною відмови нібито є "високий ризик порушення законів про зовнішню торгівлю, які обмежують експорт у зони бойових дій".
Що відомо про співпрацю України та Південної Кореї останнього часу
Нагадаємо, що з початку повномасштабної війни Україна не отримувала від Південної Кореї військову допомогу. Але позиція Сеула щодо цього питання почала змінюватись після того, як Північна Корея відправила до росії своїх солдатів, щоб допомогти їм у війні з українськими захисниками.
Південна Корея оголосила про намір вжити "поетапних заходів" у відповідь на поглиблення військової співпраці між КНДР та росією. Серед можливих кроків обговорюється навіть відправка в Україну наступальних та оборонних озброєнь.
29 жовтня Президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з президентом Південної Кореї Юн Сок Йолем, під час якої домовився активізувати контакти на всіх рівнях і посилити обмін розвідданими у зв'язку з залученням росією північнокорейських військових у війні проти України.
Південна Корея надала Україні нелетальну допомогу, включаючи обладнання для розмінування, але й досі відмовляється відповідати на запити Києва на постачання зброї.
Окрім того, 27 листопада міністр оборони Рустем Умєров разом з делегацією прибув до столиці Південної Кореї Сеулу. Очікується, що там глава оборонного відомства вестиме переговори про надання Києву військової допомоги.
28 листопада норвезький парламент ухвалив рішення про збільшення фінансової допомоги Україні до 35 мільярдів норвезьких… Читати більше
Міністерство закордонних справ України позитивно оцінило призначення генерала у відставці Кіта Келлога спеціальним посланцем новообраного… Читати більше
Кіпр продовжує анулювати паспорти, видані в рамках суперечливої програми "золотих віз". Цього тижня уряд країни… Читати більше
28 листопада президент Володимир Зеленський підписав закон про добровільне повернення на службу для тих, хто… Читати більше
KIDDISVIT розвиває проєкт “Шеврони Героїв” – 100% прибутку передає на захист військових Про це пише… Читати більше
28 листопада президент України Володимир Зеленський підписав закон про збільшення податків. Про це свідчить картка відповідного законопроєкту… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.