Як пише Укрінформ, про це розповіла перша леді України Олена Зеленська, відкриваючи форум "Стійкість людини – стійкість системи2, передає Рубрика.
Перша леді зазначила:
"Ще на минулому форумі чула від наших іноземних учасників та експертів: "Нам є чого повчитися в українців". Це висока оцінка.
Справді, наші фахівці допомагають, перебуваючи в таких самих екстремальних умовах, що і їхні пацієнти. Вже маємо такі результати: понад 375 тисяч українців цьогоріч були охоплені підтримкою з ментального здоров'я на "первинці" – у свого сімейного лікаря, терапевта чи педіатра.
Це втричі більше, ніж торік. Понад 108 тисяч фахівців пройшли навчання за програмою ВООЗ mhGAP".
Крім того, за її словами, цього року:
Зеленська відзначила, що Всеукраїнська програма ментального здоров'я "Ти як?" особлива.
"З одного боку, ми постійно вчимось у країн, де програми з ментального здоров'я працюють багато років. Та водночас прокладаємо на цій основі свій унікальний шлях.
Бо наш виклик не схожий на жодні інші. Програма має захищати психіку наших людей під час страшної агресії проти України, лікувати свіжі рани", – сказала дружина президента.
Довідка
Форум ментального здоров'я – це триденний майданчик для обміну досвідом і напрацювання подальших рішень на шляху розбудови системи та послуг із ментального здоров'я в Україні під час війни та відновлення.
Всеукраїнська програма ментального здоров'я "Ти як?" – ініціатива Першої леді України Олени Зеленської, спрямована на розбудову якісної системи надання послуг у сфері психосоціальної підтримки та розвиток культури піклування про ментальне здоров'я.
У Міністерстві охорони здоров'я повідомили, що українці в 2024 році почали втричі частіше звертатися до сімейних лікарів з питань психічного здоров'я.
Загалом через проблеми із психічним здоров'ям за девʼять місяців 2024 року до сімейних лікарів, терапевтів та педіатрів звернулися понад 353 тисячі пацієнтів. З них 54,4 тисячі – діти до 18 років.
Найчастіше українці скаржилися на:
Нагадаємо, Всесвітній день психічного (ментального) здоров'я відзначається з 1992 року 10 жовтня за рішенням Всесвітньої федерації психічного здоров'я та за підтримки Всесвітньої організації охорони здоров'я.
За новими даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, близько 10 мільйонів людей в Україні мають ризик виникнення психічних порушень, а з наближенням зими ситуація стає дедалі напруженішою.
Фахівці Інституту національної памʼяті Польщі (IPN) готові впродовж 24 годин вирушити в Україну, щоб розпочати… Читати більше
У Миколаївській обласній клінічній лікарні запрацювало нове реабілітаційне відділення, яке відповідає міжнародним стандартам безбар’єрності. Проєкт… Читати більше
На Волині волонтери закликають здавати російські книги на перероблення, щоб виготовити з них туалетний папір… Читати більше
STEM is FEM запускає навчальну програму “Кібербезпека для дівчат: можливості й професія”. Протягом грудня 2024… Читати більше
Українські вчені продовжують досліджувати життя пінгвінів на острові Галіндез, де розташована антарктична станція "Академік Вернадський":… Читати більше
Міністерство оборони України для підготовки зенітних вогневих груп кодифікувало та допустило до використання переносний тренажер… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.