Про це повідомляє WSJ з посиланням на американських чиновників, пише Рубрика.
Зазначається, що в адміністрації Байдена все ще залишилося понад 6,5 мільярдів доларів, які дозволяють Міністерству оборони США передавати Україні зброю та обладнання зі своїх власних запасів. WSJ пише, що посадовці США та Конгресу залишили на розсуд новообраного президента Дональда Трампа рішення про те, що робити з рештою грошей.
За даними видання, Пентагон досяг ліміту зброї, яку може надсилати Україні щомісяця, і нині стикається з логістичними проблемами в доставці зброї.
Однак адміністрація Байдена не встигає використати мільярди доларів, які законодавці виділили на озброєння України. За словами американських чиновників, у адміністрації залишилося ще понад 6,5 мільярдів доларів, так званих "повноважень на скорочення", які дозволяють Пентагону передавати Україні озброєння і техніку з власних запасів.
Варто зазначити, що 26 листопада речник Пентагону США Пет Райдер підтвердив, що США надали дозвіл Україні на використання балістичних далекобійних ракет ATACMS для ударів по цілях на території росії.
Раніше адміністрація Байдена оголосила про списання близько $4,7 мільярда боргів України, наданих у вигляді кредитів США та подала до Конгресу відповідну заяву.
Що означає військова допомога США для України
Підтримка від США, зокрема постачання озброєння, боєприпасів та іншого обладнання, є ключовим фактором у протистоянні російській агресії. Зменшення цієї допомоги може суттєво вплинути на здатність України продовжувати активну оборону й ефективно захищати свої території.
На початку листопада Сполучені Штати оголосили про виділення пакета військової допомоги для України вартістю 425 мільйонів доларів. Військо отримає ракети, боєприпасів, бронетехніку та протитанкову зброю.
Нагадаємо, що 17 листопада, західні медіа повідомили, що адміністрація президента США Байдена дала дозвіл Україні застосовувати надану американську зброю для ударів по території Росії. Слідом за США схожі дозволи надали Франція та Велика Британія.
Своєю чергою президент Зеленський заявив, що у разі скорочення військової допомоги з боку США Україна може опинитися у критичній ситуації. Наявні ресурси українського виробництва наразі недостатні для успішного протистояння російській агресії.