Про це повідомляє CNN, посилаючись на власні підрахунки, які були підтверджені українськими військовими джерелами, передає Рубрика.
Зазначається, що в серпні та вересні спостерігався сплеск атак, коли Україна вперше публічно розповіла про використання росією KN-23.
"Ми бачимо, що з весни Росія набагато більше використовує балістичні ракети та ударні безпілотники для ударів по Україні.
І менше застосовує крилаті ракети", – сказав речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат в інтерв'ю телеканалу.
Українські посадовці показали CNN уламки північнокорейських ракет, які засвідчують, що в їхніх системах наведення використовуються деталі зі США та Європи.
Найважливіші компоненти випущені дев'ятьма західними виробниками, зокрема компаніями, розташованими у:
Деякі частини ракет були виготовлені у 2023 році.
Звіт, опублікований на початку цього року британською дослідницькою організацією Conflict Armament Research (CAR), виявив, що 75% компонентів однієї з перших ракет КНДР, запущених по Україні, були виготовлені компаніями, які базуються в США.
За даними CAR, у північнокорейських ракетах виявлено компоненти з понад 250 компаній.
Але більшість цієї електроніки продається п'ятьма основними дистриб'юторами, які базуються в:
Імовірним каналом постачання деталей є Китай, вважають експерти.
На даний час Україна співпрацює з Conflict Armament Research, щоб унеможливити постачання Росії компонентів для зброї та боєприпасів в обхід санкцій.
Conflict Armament Research – це незалежна дослідницька організація, яка відстежує ланцюги постачання зброї та боєприпасів до зон бойових дій. Її головна мета – зібрати докази поставок зброї з метою інформування та підтримки ефективного управління і контролю.
У серпні дослідники Conflict Armament Research (CAR) виявили, що ракета, якою росія вдарила по дитячій лікарні "Охматдит" 8 липня, була виготовлена за кілька тижнів, а то й днів до атаки.
Західні компоненти у ракетах та дронах рф
Нагадаємо, нещодавно міністр закордонних справ України Андрій Сибіга заявив, що нещодавно сили ППО збили над Україною північнокорейську ракету KN-23/24, якою російська федерація атакувала нашу країну. У ній було знайдено західні компоненти.
Також Кирило Буданов заявив, що західні компанії з виробництва напівпровідників не докладають достатніх зусиль для контролю своїх ланцюжків постачання, через що компоненти продовжують потрапляти у великих обсягах до росії, яка використовує їх для своєї зброї проти України.
А українські розвідники розкрили компонентну базу російського ударного дрона "Гербера", який імітує безпілотники "Шахеди" для перевантаження української протиповітряної оборони. У дроні також знайшли набір компонентів іноземних виробників.
США намагалися зупинити потік компонентів для ракет до рф, вживши жорстких заходів проти цих посередників. Наприкінці серпня Міністерство фінансів США оприлюднило санкції проти 400 суб'єктів за підтримку війни росії проти України, включаючи понад дюжину гонконзьких компаній. Але воно не звинуватило Analog чи інших американських виробників у порушенні експортного контролю, пише видання.
Як повідомлялось, від початку повномасштабного військового вторгнення в Україну ЄС застосував проти росії вже 14 пакетів персональних та секторальних економічних санкцій, щоб позбавити її доступу до високих технологій та спроможності фінансувати агресивну війну. При цьому Євросоюз приділяє велику увагу запровадженню "вторинних" санкцій, які мають запобігти спробам оминати санкції ЄС фізичними або юридичними особами, а також окремими країнами.
Окрім того, нещодавно США запровадили посилені санкції проти росії в IT-сфері.
У неділю, 24 листопада, російські війська атакували Київську область застосувавши ударні дрони. Уламки збитих БпЛА… Читати більше
Католицькі жінки звинуватили Папу Римського Франциска й кардиналів в ігноруванні закликів надати жінками більшу роль… Читати більше
Американська кіноакадемія оприлюднила списки фільмів, які розглядатимуть для номінацій на премію "Оскар-2025". До лонглиста 97-ї… Читати більше
У Великій Британії потужний шторм "Берт" спричинив загибель чотирьох людей. У прибережних районах пориви вітру… Читати більше
Міністерство оборони Литви анонсувало передачу Україні нової партії військової допомоги цього тижня. Про це відомство… Читати більше
В Україні 25 листопада все ще будуть діяти графіки відключення електроенергії. Проте світло будуть вимикати… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.