Про це заявив керівник Головного управління розвідки (ГУР) Кирило Буданов на форумі "Геноцидальні практики рф в Україні: від Голодомору до російсько-української війни".
Очільник української розвідки підкреслив, що тотальна українофобія стала частиною державної політики росії. У своїй статті 2021 року президент рф володимир путін відкрито заперечив право української нації на існування, що стало сигналом для всієї пропагандистської машини країни.
"Пропаганда Росії, вищі органи державної влади, високопосадовці і вся державна машина, отримавши таке благословення від свого керівника неодноразово закликали до знищення українців", – нагадав начальник ГУР МОУ.
За словами керівника воєнної розвідки, тотальна українофобія торкнулась всього суспільства росії.
"Геноцид українців є не лише державною політикою рф, а й обов'язковим суспільним переконанням, спущеним "згори"", – констатував Буданов.
Очільник ГУР зазначив, що перед вторгненням російським окупантам видавали інструкції щодо створення розстрільних списків і розташування колективних могил. Також були підготовлені мобільні пересувні крематорії, що свідчить про заздалегідь сплановану політику винищення українців.
До розстрільних списків входили:
Буданов також звернув увагу на жахливі злочини російських військових у Бучі, Бородянці, Гостомелі, Маріуполі, Ізюмі та інших населених пунктах України. Маніакальні інструкції, як зазначив керівник розвідки, синхронно втілювались у різних регіонах України, куди вторглися російські окупанти.
"Ми бачили жахливі масові злочини проти українських громадян, факти яких стали відомі на весь світ. Звірства підрозділів ЗС РФ у Бородянці, Бучі, Гостомелі, Ізюмі, Маріуполі та багатьох інших населених пунктах України показали, що ці однакові та синхронні дії опирались на чіткі доктринальні положення російської геноцидальної політики влади та військового керівництва", – підсумував він.
Буданов наголосив, що міжнародна спільнота повинна враховувати ці факти під час оцінки дій росії та посилювати зусилля для притягнення її до відповідальності за злочини проти людяності та геноцид.
Нагадаємо, що у 2024 році на 23 листопада в Україні припала дата вшанування пам'яті жертв Голодомору.
Голод 1932-1933 років, який вважають наймасштабнішим, називають геноцидом українського народу, здійсненим сталінським режимом. Спочатку голодомору передувала насильницька колективізація сільських господарств. Відбувалося масове "розкуркулення" селян, хлібозаготівельна кампанія, масовий терор на селі.
Терор голодом, що діяв в Україні протягом 22 місяців.
The British Ambassador to Ukraine, Martin Harris, has presented the prestigious UK Women in Defence… Читати більше
До 91-х роковин Голодомору 1932–1933 років Український інститут національної пам'яті підготував соціальну рекламну кампанію, метою… Читати більше
Міністерство оборони України активно розвиває підготовку операторів безпілотних літальних апаратів. Станом на сьогодні вже 33… Читати більше
23 листопада Литва та Україна підписали стратегічно важливий Меморандум про взаєморозуміння, що передбачає фінансування виробництва… Читати більше
Ассортимент рынка твердотопливного отопительного оборудования состоит, преимущественно, из буржуек. Покупателям представлена чугунная буржуйка и модели… Читати більше
Президентка Європейського парламенту Роберта Мецола висловила свою підтримку передачі Німеччиною крилатих ракет Taurus Україні. Про… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.