Про це заявив міністр закордонних справ Франції Жан-Ноель Барро в інтерв'ю ВВС, пише Рубрика.
За його словами, українське військо може робити це лише «в цілях самооборони». А втім, міністр не підтвердив, чи французька зброя вже використовувалася.
Він вважає, що у Заходу не має бути жодних «червоних ліній» у підтримці України.
На запитання, чи може це навіть означати участь французьких військ у бою, він сказав:
«Ми не відкидаємо жодного варіанту».
Окрім того, Барро вкотре наголосив, що Франція не проти запрошення України до НАТО.
«Ми відкриті для того, щоб надіслати запрошення, і тому в наших дискусіях з друзями та союзниками, друзями та союзниками України ми працюємо над тим, щоб наблизити їх до наших позицій», — запевнив міністр.
Дозвіл на далекобійні удари
Зазначимо, що Україна протягом останніх місяців неодноразово зверталася до Сполучених Штатів та інших союзників із проханням дозволити використання їхнього озброєння для ударів по об'єктах російської армії, які знаходяться на значній відстані від кордонів України. Однак раніше Вашингтон досить обережно ставився до таких ініціатив.
17 листопада, західні медіа повідомили, що адміністрація президента США Байдена дала дозвіл Україні застосовувати надану американську зброю для ударів по території Росії.
Слідом за США схожі дозволи надали Франція та Велика Британія.
20 листопада у медіа з'явилась інформація, що Україна вперше застосувала франко-британські крилаті ракети Storm Shadow для ударів по території росії. Імовірно, ними вдарили по Курській області.
Американський інститут вивчення війни (ISW) вважає, що Storm Shadow поцілили у командний пункт російських і північнокорейських військ у маєтку князів Барятинських поблизу села Мар'їне. За даними WSJ, під час удару Storm Shadow зазнав поранення північнокорейський генерал.
Сили безпілотних систем 21 листопада підтвердили, що коригували удар по командному пункту противника біля цього населеного пункту у Курській області.
Президент України Володимир Зеленський прокоментував зміни підходів до управління в ЗСУ, які окреслені у другому пункті… Читати більше
Щороку в четверту суботу листопада Україна та світ вшановують пам’ять жертв Голодомору 1932–1933 років і… Читати більше
У Києві відбулася конференція «Презентація реєстру Музейного фонду України». Це підсумковий захід проєкту «Впровадження системи… Читати більше
За час роботи ініціативи «Зерно з України» вдалося врятувати від голоду 20 мільйонів людей, наголосив… Читати більше
Вперше британський журнал Times Higher Education представив Interdisciplinary Science Rankings 2025, де оцінив внесок університетів… Читати більше
На території тимчасово окупованої частини Херсонської області посилилися репресії відносно проукраїнських дітей. Зокрема, так звані… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.