Про це повідомляє Рубрика з посиланням на AXIOS та Reuters.
Рішення США
Як пояснює джерело видання, рішення було ухвалено для того, щоб утримати Північну Корею від відправки ще більшої кількості військ до Росії для війни проти України.
"Американські чиновники сподіваються, що якщо північнокорейські війська в Курську зазнають удару, Пхеньян може переглянути своє рішення про відправку військ до Росії, і російська контратака в Курську провалиться", – додає AXIOS.
Тим часом заступник директора російської програми Фундації "На захист демократії" (FDD) з питань Росії Джон Харді переконаний у тому, що дозвіл на застосування далекобійного озброєння не повинен обмежуватись лише Курською областю, оскільки ураження високопріоритетних цілей по усій території рф може поставити Київ у кращу позицію під час потенційних переговорів.
Зокрема це може примусити Москву до мораторію на удари по критично важливих об'єктах енергетичної інфраструктури.
Довідка
ATACMS розшифровується як Army Tactical Missile System (Армійська тактична ракетна система). Виробляє ракети компанія Lockheed Martin.
У ATACMS є декілька модифікацій – вони можуть бути як з однією боєголовкою вагою близько 250 кг, так і нести касетні боєприпаси. Також вони мають різну дальність польоту — від 165 до 300 км.
Для здійснення пусків цих ракет використовуються установки M270 MLRS або HIMARS. Обидві є в розпорядженні Сил оборони України.
Відомо, що ATACMS може працювати в будь-яких погодних умовах і в будь-який час доби. Їх також непросто перехопити системами протиповітряної оборони. Причина у високій швидкості (до 3 Махів – близько 3675 км/год) і крутій траєкторії польоту ракети.
Для перехоплення таких ракет росіянам необхідна ешелонована система ППО з комплексами С-400/С-300В і "Бук" останніх модифікацій.
Ці ракети, зокрема, дозволять знищувати ракетні комплекси росіян, які обстрілюють Україну з Криму. Наприклад, комплекс "Бастіон", що випускає ракети "Онікс".
Заява уряду Франції
Як заявив міністр із європейських справ Франції Жан-Ноель Барро, дозвіл Києву завдавати ударів французькими ракетами великої дальності з військових цілей на території рф залишається одним із варіантів. Поки що нічого не змінилося.
"Ми відкрито заявили, що це варіант, який ми розглянемо, якщо він дозволить завдати удару по цілям, з яких Росія зараз здійснює агресію на українській території. Отже, нічого нового", – заявив журналістам Барро перед зустріччю міністрів ЄС у Брюсселі.
Що відомо про SCALP
Це далекобійні авіаційні ракети класу "повітря — земля" SCALP, або ж Storm Shadow.
Вони є спільною розробкою Франції та Великої Британії. Розробник заявляє, що ракета долає потужні системи ППО, має бойову частину 450 кг, а її дальність — понад 250 км.
Дозвіл на далекобійні удари
Зазначимо, що Україна протягом останніх місяців неодноразово зверталася до Сполучених Штатів та інших союзників із проханням дозволити використання їхнього озброєння для ударів по об'єктах російської армії, які знаходяться на значній відстані від кордонів України. Однак раніше Вашингтон досить обережно ставився до таких ініціатив.
17 листопада, західні медіа повідомили, що адміністрація президента США Байдена дала дозвіл Україні застосовувати надану американську зброю для ударів по території Росії.
Слідом за США схожі дозволи надали Франція та Велика Британія. Більш детальну інформацію про це можна знайти в матеріалі РБК-Україна.
Президент Володимир Зеленський заявив, що ЗМІ пишуть, що Сполучені Штати та партнери дозволили Україні завдавати далекобійних ударів по території російської федерації. Проте ударів завдають не словами, ракети самі за себе скажуть.
Що означатиме дозвіл бити далекобійною зброєю по рф:
У Краматорську Президент України Володимир Зеленський провів нараду з начальником Донецької ОВА Вадимом Філашкіним і… Читати більше
У столиці створили філію Музею історії міста Києва – Музей Авангарду, мета якого полягає в… Читати більше
Війська рф 18 листопада атакували Одесу балістичною ракетою "Іскандер-М". Протиповітряною обороною (ППО) снаряд було збито… Читати більше
У понеділок, 18 листопада, президент Володимир Зеленський прибув у місто Покровськ, Донецької області. Глава держави… Читати більше
Франція надала близько 100 тисяч євро для облаштування навчальних класів у п’яти закладах в Сумській… Читати більше
У Київській області сім родин, житло яких зруйнували росіяни, отримали ключі від нових осель. Дружина… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.