Про це повідомляє "Суспільне Культур", передає Рубрика.
Свою правозахисну діяльність Ольга Гевко почала в Українській Гельсинській групі.
Приєднавшись до кампанії з захисту організаторів групи Миколи Матусевича і Мирослава Мариновича, Ольга Гейко:
Через цю діяльність та після відмови від радянського громадянства правозахисницю 12 березня 1980 року заарештували.
Її обвинувачували у "поширенні завідомо неправдивих вигадок, що порочать радянський державний і суспільний лад".
Ольга Гейко відбувала ув'язнення у таборах шість років і повернулась до Києва навесні 1986 року.
Спершу не могла отримати прописку та влаштуватись на роботу. Зрештою стала розклейщицею афіш. Відновила зв'язок із середовищем інакодумців.
Разом із колишніми політв'язнями Сергієм Набокою, Леонідом Мілявським, Ларисою Лохвицькою та Інною Чернявською вирішили скористатися пом'якшенням режиму в період Перебудови та організувати масовий просвітницький захід на якому говорили про реальне становище української культури та вирішили об'єднатись у незалежну громадську організацію, першу в Києві.
Так у серпні 1987 року виник Український культурологічний клуб (УКК), першим публічним виходом якого стала акція до других роковин Чорнобильської трагедії.
Перемога Ольги Гейко є важливим визнанням її безкомпромісної боротьби за свободу, права людини та гідність, а також її вагомого внеску в культурне та політичне відродження України в період перебудови та після здобуття незалежності.
Церемонія нагородження лауреатки відбудеться 17 листопада о 21:00 за київським часом. Трансляція доступна за посиланням.
Довідка
"Нагорода Пам'яті народів" — проєкт чеської громадської організації Post Bellum у співпраці з суспільними мовниками Чехії, Словаччини та України. Премію вручають особистостям, які своїм життям довели, що честь, свобода та людська гідність — не пусті слова.
Щорічно її присуджують учасникам та учасницям усноісторичного проєкту "Пам'ять народів" (Memory of Nations), який збирає свідчення очевидців визначних історичних подій. Серед них – ветеран(к)и війни, дисидент(к)и, учасники/-ці руху опору, жертви Голокосту, переслідувані письменники/-ці, підпільники/-ці, скаут(к)и та віряни. Архів Memory of Nations) існує із 2001 року і вже налічує понад 18 000 історій.
Ольга Гейко стала першою жінкою лауреаткою премії від України.
Це вже третій рік поспіль українці отримують цю нагороду:
Міністерство оборони України розробило нову систему захисту інтелектуальної власності та патентування військових технологій. Про це… Читати більше
У Житомирі 15 листопада відкрили надсучасний реабілітаційний центр міжнародного благодійного фонду "Місія в Україну". Він… Читати більше
Армія російської федерації у неділю ввечері, 17 листопада, вкотре атакувала місто Суми. Зафіксовано приліт у… Читати більше
Франція та Велика Британія дозволили Україні завдати удари вглиб території російської федерації за допомогою своїх… Читати більше
У Берліні понад 1000 людей вийшли на демонстрацію російської опозиції проти війни росії в Україні.… Читати більше
Two months before the end of his presidential term, President Joe Biden has authorized the… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.