В аналітичній записці, підготовленій для Міністерства оборони України йдеться про те, що Україна зможе швидко створити базовий пристрій з плутонію за технологією, подібною до бомби "Товстун", скинутої на Нагасакі в 1945 році.
"Створення простої атомної бомби, як це зробили Сполучені Штати в рамках Манхеттенського проекту, не було б складним завданням і 80 років потому", – йдеться в документі.
Видання пояснило, що не маючи часу на будівництво і запуск великих потужностей, необхідних для збагачення урану, у воєнний час Україні довелося б покладатися на використання плутонію, видобутого з відпрацьованих паливних стрижнів, вивезених з українських ядерних реакторів.
Водночас варто зауважити, що Україна все ще контролює дев'ять діючих реакторів і має значний ядерний досвід, попри те, що в 1996 році вона відмовилася від третього за величиною ядерного арсеналу у світі.
"Вага плутонію, наявного в Україні, може бути оцінена в сім тонн… Значний арсенал ядерної зброї потребував би набагато менше матеріалу… Кількість матеріалу достатня для сотень боєголовок з тактичною потужністю в кілька кілотонн", – йдеться у звіті.
Автори документа підсумували, що така бомба мала б приблизно десяту частину потужності "Товстуна".
Проте автор доповіді Олексій Їжак, завідувач відділу Національного інституту стратегічних досліджень України, урядового науково-дослідного центру, який є консультативно-дорадчим органом при президенті та Раді національної безпеки та оборони України зауважив, що навіть цього було б достатньо, щоб знищити цілу російську авіабазу або сконцентровані військові, промислові чи логістичні об'єкти.
Хоча, важливо відзначити, що точна потужність ядерного удару була б непередбачуваною, оскільки для нього використовувалися б різні ізотопи плутонію.
Нагадаємо, що 17 жовтня видання Bild з посиланням на неназваного високопоставленого українського чиновника повідомило, що Україна нібито відновить свій ядерний арсенал у разі, якщо Росія почне повторне вторгнення після завершення поточної війни.
При цьому неназваний чиновник запевняв, що Україна для ядерної зброї "має матеріали та знання". Тому для створення першої бомби може знадобитися кілька тижнів.
У відповідь на це керівник Центру протидії дезінформації при РНБО Андрій Коваленко наголосив, що "будь-які фантазії" західних журналістів про українську ядерну зброю є "вигадками".
Цей матеріал також прокоментував "24 каналу" радник президента з питань комунікацій Дмитро Литвин. За його словами, "вже давно можна сплутати", де слова Юліана Рьопке, а де заяви російських пропагандистів. Оскільки й той, і ті "вкидають в інформаційний простір однакові дурниці".
Своєю чергою президент Зеленський заявив, що Україна не обговорює можливості поновити свій ядерний арсенал та не готується створювати ядерну зброю, натомість для захисту країни безальтернативним шляхом є членство у НАТО.
88% українців вірять у перемогу України у війні проти російської федерації. З них 71% переконані,… Читати більше
У Києві робототехнічна компанія DroneUA нещодавно продемонструвала можливості дрона, професійної моделі CHASING М2. Розробники організували… Читати більше
Російська федерація почала використовувати керовані авіаційні ракети Х-59МК із масо-габаритними макетами замість активної радіолокаційної головки… Читати більше
На тимчасово окупованій території Маріуполя російська влада планує спорудити 50-метровий монумент на честь військових, які… Читати більше
Ukraine has received all the necessary components for the implementation of its early warning system… Читати більше
С 1920-х имя итальянского бренда Loro Piana означает безупречность в каждом нюансе. Однако настоящее восхождение… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.