Про це вона сказала в інтерв'ю hromadske.
Військова пояснює, що зараз не вистачає новобранців навіть на поповнення втрат. Тому вона не вірить у можливість запровадження чітких термінів служби. Натомість військова пропонує налагодити ротації та активізувати мобілізацію.
"Очевидно, вже давно потрібно оголосити обов'язкову мобілізацію жінок. (…) Звісно, це не закриє питання поповнення повністю, але без цього вже також ніяк", — вважає вона.
Закревська також вважає, що потрібно навести лад із бронюванням. Не має бути так, що, наприклад, "Балістика" — виробник військового спорядження, який забезпечує захистом не один підрозділ, чий власник і половина менеджменту воюють з перших днів повномасштабки, — не може забронювати своїх працівників, а служби доставлення, спортзали, готелі роблять це без проблем.
І це не поодинокі випадки — це системна проблема. Очевидно, що щось не те з критеріями "критично необхідних" і тим, як ці критерії застосовують.
Окрім того, з її слів, ті ж військові, які перебувають на ротації, мають бути вдома, а не "стирчати" в пункті постійної дислокації, каже аеророзвідниця. Таким чином, на її думку, вони зможуть "реально відпочивати, відновлюватися, спілкуватися з близькими, жити життя".
"Хочемо ми чи ні — ми народжені для війни. І від нас залежить, чи наші діти також народжуються для війни. Цей вибір дуже простий: окупація, еміграція або спротив. Я обираю спротив. І насправді єдиний чесний вибір саме громадянина держави — це спротив", — додала Закревська.
Нагадаємо, що колишній головнокомандувач ЗСУ, а нині посол у Великій Британії Валерій Залужний вважає, що російський вплив ускладнив мобілізацію. Проте він сподівається, що Київ знайде правильний спосіб спілкуватися з населенням щодо цього процесу. Також він вважає, що в Україні можуть запровадити мобілізацію жінок, якщо доведеться захищати Європу від повномасштабної війни.
Що відомо про темпи мобілізації
Зазначимо, наприкінці грудня 2023 року народний депутат Давид Арахамія повідомив, що військове командування України внесло запит на мобілізацію 500 тисяч осіб. На сьогодні уряд продовжує розроблювати правила призову військовозобов'язаних.
Окрім того, президент Володимир Зеленський теж заявляв, що для контрнаступальних дій потрібно мобілізувати до 400–500 тисяч людей. Та Главі державі наразі "потрібно більше аргументів для того, щоби підтримувати цей напрямок".
Глава держави тоді заявляв, що мобілізація може коштувати Україні додаткових 500 мільярдів гривень.
На цей же час, а саме 29 жовтня, секретар РНБО Олександр Литвиненко заявляв, що в Україні планують мобілізувати додатково 160 тисяч чоловіків. Загалом до Сил оборони вже призвано 1 мільйон 50 тисяч громадян.
Водночас начальник відділу підготовки в навчальних центрах Головного управління доктрин і підготовки Генштабу ЗСУ Василь Румак заявляв, що наразі середня чисельність одночасної підготовки новобранців у навчальних центрах становить приблизно 20 тисяч людей, хоча ще декілька місяців тому ця цифра сягала майже 35 тисяч.
З початку 2024 року Сили оборони України знешкодили 3 179 танків російської армії, що дорівнює… Читати більше
Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) опублікувала перелік 17 небезпечних патогенів, для яких необхідно розробити або… Читати більше
Бренд SOLO for Diamonds об'єднались з реабілітаційним центром Superhumans, щоб створити благодійний проєкт SOLO by… Читати більше
Стінопис анонімного художника Бенксі, який намагалися раніше вкрасти, зрізавши зі стіни будівлі в Гостомелі, передали… Читати більше
В Україні розпочалося бета-тестування функції видачі онлайн-відстрочок у мобільному застосунку "Резерв+". Про це напередодні повідомила… Читати більше
Провідні онкологи України створили серію з понад 20 інформаційних відео та анімаційних роликів у межах… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.