Про це у телеефірі сказав заступник міністра внутрішніх справ Леонід Тимченко, передає Рубрика.
Відповідаючи на питання, скільки станом на сьогодні в Україні зареєстровано одиниць зброї, Тимченко сказав:
"Якщо говорити за обліками Нацполіції, то це понад 1 мільйон 400 тисяч одиниць зброї. Насправді це, звичайно, дуже велика кількість зброї. І завданням саме МВС, правоохоронних органів є контролювати цей обіг зброї. І саме Єдиний реєстр зброї є інструментом, який дозволяє якісно і ефективно контролювати рух і знаходження зброї у громадянина".
За його словами, у ЄРЗ наразі вже є понад 750 тисяч (відповідних – ред.) реєстрових записів.
"Тобто, ми говоримо про те, що понад 50% зброї, яка обліковується Нацполіцією, вже знаходиться і є обліковими записами у ЄРЗ", – заявив Тимченко.
Заступник міністра поінформував, що говорити про повноцінний запуск цього реєстру можна буде тільки тоді, коли останній дозвіл-книжечка буде переведений у електронний вигляд.
"Фактично дозволи-книжечки припинять існувати у червні 2026 року. Єдине виключення – це дозволи, які видавалися на нагородну зброю – вони без терміну дії. Тому вони будуть залишатися і немає необхідності переводити їх у електронний вигляд. Є можливість перевести це у електронний вигляд засобами ЄРЗ, але такого зобов'язання немає", – пояснив він.
Відповідаючи на питання, Тимченко заявив, що станом на сьогодні в Україні у понад 8 разів збільшилася кількість вилучення нелегальної зброї підрозділами Нацполіції, як порівняти з 2021 роком і навіть з початком 2022 року.
"У 2022 році реєстрації таких злочинів були на порядок меншими, ніж у 2023 і 2024 роках. Тому працюють всі необхідні підрозділи, щоб виявляти і вилучати таку зброю. І сьогодні ця робота – досить ефективна, і вона знаходиться на постійному контролі", – запевнив заступник голови МВС.
Як прогнозують у Європі, після закінчення війни з росією на руках в українців буде біля 3 млн одиниць зброї.
"У країні немає таких оцінок. Але є від наших європейських партнерів, що після війни в державі буде, можливо, до 3 млн одиниць зброї", – зазначив глава МВС Ігор Клименко.
Він заявив, що у перші дні повномасштабної війни видали зброю людям, і дійсно її велика кількість лишилася на руках в українців, які пішли в територіальну оборону і в добровольчі формування територіальних громад.
"Це ті громадяни, які готові захищати країну. На період воєнного стану вона має в них залишатися, якщо, звичайно, вона не є предметом кримінального розслідування", – сказав урядовець.
Керівник Міністерства внутрішніх справ запевнив, що вся зброя, яка була видана МВС громадянам, станом на сьогодні облікована.
"І я вдячний кожному громадянину – від депутата до жителя міста чи села – які прийшли і зареєстрували зброю на свій паспорт, на своє ім'я для того, щоб після закінчення війни цю зброю здати як власність держави і власність МВС", – уточнив він.
Клименко зазначив, що питання не в громадянах, які законослухняні, а в тому, що ця зброя може потрапити до диверсійних груп або в "сплячі групи" російських агентів, які все ще можуть бути на території України, і найголовніше – до рук криміналітету.
Як повідомлялося, в Україні єдиний реєстр зброї повноцінно запрацював із 23 червня минулого року.
Єдиний реєстр зброї передбачає створення Електронних кабінетів. Тож українці зможуть отримати послугу, не виходячи з дому, без відвідування органу Нацполіції, шляхом подачі документів через "Єдине вікно громадянина" або у магазині з продажу зброї.
Також у МВС створили контакт-центр ЄРЗ: 044-33-44-035 та чат-бот Єдиного реєстру зброї у Телеграмі @arms_mvs_bot, де українці зможуть отримати відповіді на будь-які питання щодо нововведень.
Єдиний реєстр зброї за перший рік його роботи було наповнено десь на 60%, і ці темпи його наповнення вже вищі, ніж очікували у Міністерстві внутрішніх справ.
Також повідомлялось, що єдиний реєстр зброї цьогоріч інтегрують у застосунок "Дія".
Уряд ухвалив зміни до постанови № 1340 — це допоможе розгорнути пілотний проєкт із впровадження… Читати більше
Термін «антиоксидант» є частовживаним, проте його суть зрозуміла небагатьом. У цьому матеріалі розповімо, що це… Читати більше
Війська рф атакували Харків балістичною ракетою. Зафіксовано приліт у житловий приватний будинок, пошкоджені багатоповерхівки. Про… Читати більше
Уряд ухвалив постанову «Про реалізацію експериментального проєкту щодо посилення безпеки освітнього середовища в закладах загальної… Читати більше
ІР офіс України запустив інформаційну кампанію ANTI-PIRACY: BOOKS. Проєкт покликаний підвищити рівень культури інтелектуальної власності… Читати більше
Російські окупанти зменшили кількість штурмів на сході України, проте вони активно накопичують нові сили, техніку та… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.