Ініціатором заходу стала Національна спілка журналістів України, а експозиція була представлена в рамках міжнародної конференції "Захист журналістів – багатосторонній діалог зацікавлених сторін", передає Укрінформ.
Виставка включає десять портретів журналістів, створених фотографом Євгеном Зінченком. Кожен портрет розповідає історію українських медійників, чиї долі трагічно змінилися внаслідок війни.
Перший секретар НСЖУ Ліна Кущ зазначила, що світлини передають особисті історії журналістів, які жертвували життям заради правди.
"Ці десять портретів – це людські долі. Для того, щоб європейські політики й діячі побачили за кожним прізвищем людську історію, ми міксуємо фото кожного з них до повномасштабного вторгнення з картинами наслідків російської агресії в Україні. Це і руйнування, це і полон. Ми показуємо великі жертви українських медійників заради правди", – зазначила вона.
Серед героїв виставки — журналістка Вікторія Рощина, яка загинула в російському полоні, а також Дмитро Хилюк, Ірина Данилович, Ірина Левченко, Георгій Левченко, Ремзі Бекіров та інші.
На відкритті виставки постійний представник Швейцарії при Раді Європи Клод Вільд наголосив на важливості взаємодії та обміну досвідом між журналістами та медійниками з різних країн.
"Фотографії кажуть більше, ніж слова. Сьогодні ми зібралися для нетворкінгу – журналісти, медійники, фахівці з різних сфер. Це чудова можливість обмінятися досвідом та найкращими практиками. І особливо важливо, що сьогодні ми бачимо презентацію України", – сказав він.
Після відкриття відбувся показ документального фільму "20 днів у Маріуполі" українського режисера Мстислава Чернова.
За даними Ради Європи, понад 30 українських журналістів досі незаконно утримуються російськими окупаційними силами.
Медійники, яких утримує рф
За даними Мінкульту, наразі в російському полоні перебувають 32 представники медіа. Ведуться переговори щодо їхнього повернення.
Тим часом "Кримській правозахисній групі" відомо про щонайменше 18 медійників, що сидять у російських в'язницях. Їм відмовляють у медичній допомозі.
Там казали, що після окупації Херсонської області у 2022 році російські військові викрадали журналістів із Херсона, вивозили їх до Криму та звинувачували у співпраці з українськими військовими, а в Криму після окупації кількість медіа зменшилась у 12 разів.
Нещодавно на тимчасово окупованому лівобережжі Херсонської області у Каховці російські загарбники викрали місцеву журналістку Жанну Кисельову.
Також кількох журналістів і дописувачів новинних Telegram-каналів із тимчасово окупованого Мелітополя, що в Запорізькій області, досі незаконно утримують у в'язницях. Їх рік тому затримали російські загарбники.
Technology is a vital weapon in today's warfare, and each 3D printer is a valuable… Читати більше
31 жовтня ввечері російські загарбники вдарили керованими авіаційними ракетами по цивільному підприємству в місті Дергачі… Читати більше
Сполучені Штати Америки готують новий пакет військової допомоги для України, деталі якого будуть оприлюднені найближчим… Читати більше
У місті Фастів Київської області успішно завершили проєкт модернізації системи управління відходами, який став першою… Читати більше
Міністерство оборони України оголосило про початок бета-тестування сервісу оформлення відстрочки від мобілізації у мобільному застосунку… Читати більше
Українські оборонні технології залучили понад $25 млн іноземних інвестицій завдяки підтримці платформи Brave1, збільшивши цей… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.