Таку заяву зробив генеральний секретар НАТО Марк Рютте під час спільної пресконференції з президентом Фінляндії Александром Стуббом у Брюсселі.
Новий генсек Альянсу наголосив на важливості збільшення допомоги та координації дій союзників на майбутній зустрічі Контактної групи з оборони України, яка відбудеться у форматі "Рамштайн".
Рютте також нагадав про свій нещодавній візит до України, під час якого він на власні очі побачив руйнування критичної інфраструктури країни внаслідок атак Росії. За його словами, Україна може зіткнутися з однією з найважчих зим за весь період війни, і НАТО повинно зробити все можливе, щоб допомогти країні пройти цей період.
"НАТО має і буде робити більше, щоб допомогти Україні. Росія продовжує завдавати масованих ударів по критичній енергетичній інфраструктурі України, яка може постати перед найбільш жорсткою зимою з часів початку повномасштабного вторгнення. Я віддаю належне стійкості та мужності українського народу та його Збройних сил", – зазначив очільник Альянсу
Важливість збільшення допомоги Україні
Рютте відзначив стійкість українського народу та Збройних сил України, але підкреслив, що наданої військової допомоги ще недостатньо. Він закликав союзників збільшити підтримку України, яка є ключовою для забезпечення стабільності та обороноздатності країни.
Зокрема, генеральний секретар високо оцінив внесок багатьох країн НАТО, які вже надають значну допомогу, але зазначив, що цього потрібно більше для покращення ситуації на полі бою та прискорення закінчення війни.
Він також висловив подяку Фінляндії за її вагомий внесок, зокрема надання військової підтримки Україні на суму 2 мільярди євро.
Своєю чергою президент Фінляндії Александр Стубб під час пресконференції запевнив, що його країна й надалі підтримуватиме Україну у її боротьбі проти агресії росії. Він також підкреслив важливість євроатлантичної інтеграції України та захисту її суверенітету.
Стубб наголосив, що Україна має суверенне право обирати свій зовнішньополітичний курс, включаючи членство в НАТО.
"Для нас це (допомога Україні – ред.) означає дві речі. По-перше, йдеться про цінності. Україна має суверенне право обирати, до якої організації належатиме. Але це також і про нашу безпеку. Якщо ми дозволимо російській агресивній війні продовжуватися та призвести до захоплення земель інших країн, я думаю, це буде лише початок порушень міжнародного права в масштабах, яких ми не бачили від часів завершення Другої світової війни", – зазначив президент Фінляндії.
Нагадаємо, що колишній генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг вважає реальним сценарій, за якого Україна стає членом Північноатлантичного Альянсу, при умові, що не всі її території деокуповані.
Водночас прем'єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо заявив, що він як очільник уряду блокуватиме вступ України до НАТО стільки, скільки залишатиметься при владі.
За рік існування Талліннського механізму країни-учасниці зібрали понад 200 мільйонів євро, спрямованих на посилення кіберзахисту… Читати більше
Большая часть спортивных добавок так или иначе крутится вокруг белка в том или ином виде.… Читати більше
Пережите насильство, зокрема сексуальне, може впливати на нас по-різному, але один із найболючіших його наслідків… Читати більше
Одеський регіон дедалі частіше демонструє інноваційний підхід до сільського господарства. Одним із нових напрямків стало… Читати більше
З початку повномасштабного російського вторгнення Литва надала потужну підтримку Україні, передавши 170 вантажів з енергетичним… Читати більше
У Запорізькій обласній клінічній лікарні вперше в регіоні успішно провели рідкісну операцію зі стентування грудного… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.