У червні найкращими українськими спортсменами стали Магучіх та Желтяков

У червні легкоатлетка Ярослава Магучіх визнана найкращою спортсменкою України, ліпшим же спортсменом назвали плавця Олександра Желтякова.

Про це інформує пресслужба НОК України, пише Рубрика.

Як повідомляють, українська чемпіонка зі стрибків у висоту Ярослава Магучіх на чемпіонаті Європи у Римі захистила чемпіонський статус, який уперше здобула в 2022 році.

Магучіх розпочала свій виступ у фіналі з висоти 1,90 та поступово взяла 1, 95 м, 1, 97 м, 1,99 м та з другої спроби — 2,01 м. У боротьбі за перемогу вона випередила сербку Ангеліну Топич (1,97 м).

Для неї це друга перемога на континентальній першості. Вперше вона виграла Євро у 2022 році.

Своєю чергою найкращим юним спортсменом назвали плавця Олександра Желтякова. Він на чемпіонаті Європи-2024 з водних видів спорту здобув першу золоту медаль в історії України за подолання дистанції 200 метрів на спині.

Желтяков розпочав заплив шостим на перших 50 м, але половину дистанції плавець завершив у трійці лідерів.

Уже наприкінці він випередив грека Апостолоса Сіскоса з перевагою в 0,03 секунди і став чемпіоном.

Для нього це перша нагорода на континентальній першості на дорослому рівні. Також Олександр зі збірною України посів третє місце в естафеті 4×100 м комплексним стилем.

Також результат плавця — новий національний рекорд на дистанції 200 метрів на спині. Попередній рекорд, який також належав йому, Желтяков покращив на 0,4 секунди.

Окрім того, що це перше "золото" України в історії на дистанції 200 метрів на спині, це також перша медаль у плаванні на спині на Євро з водних видів спорту за останні 24 роки: у 2000 році Володимир Ніколайчик виборов "срібло" на 100-метрівці.

Свіжі дописи

• Новини

Відновлення Чорнобильської зони: ЄБРР виділить кошти

Для Чорнобиля (РМСЧ) на відновлення Зони відчуження Асамблея вкладників Рахунку міжнародного співробітництва виділить кошти. На… Читати більше

Friday July 5th, 2024
  • Новини

ВООЗ надала перші в історії клінічні настанови щодо відмови від куріння: у чому рішення

Уперше в історії Всесвітня організації охорони здоров’я (ВООЗ) оприлюднила клінічні рекомендації щодо відмови від тютюнопаління.… Читати більше

• Новини

International Criminal Court is investigating torture of Ukrainian prisoners by Russians

Yuriy Belousov, the head of the Department for Countering Crimes Committed in Conditions of Armed… Читати більше

• Новини

На Херсонщині ворог з артилерії вдарив по Бериславському району: загинула жінка

У Херсонській області через артилерійський обстріл російської армії загинула місцева мешканка Бериславського району, ще одна… Читати більше