fbpx
Сьогодні
Блог 15:12 03 Жов 2018

Профанація чи закон на захист української мови?

Фракція БПП вносить корективи до передвиборчої стратегії Порошенка - тепер слово "мова" з бордів і сітілайтів можна сміливо викреслювати.

Фракція БПП всерйоз протягує законопроект №5556, який на практиці не захищає статус української мови, а є набором красивих слів про її підтримку. При чому протягує дуже некрасиво і скандально – маніпулюючи іменами відомих людей, які… його не підписували.

Ось як його оцінює законопроект №5556 головне науково-експертне управління Ради:

"Більшість положень проекту наповнені декларативним, а не нормативним змістом, і не встановлюють конкретних прав і обов'язків учасників відповідних суспільних відносин, що не узгоджується з природою Закону як нормативно-правового акту та вимогами щодо юридичної визначеності його норм".

Натомість є якісний і доопрацьований після врахування зауважень експертів і громадськості – Громадський закон про мову 5670-д, про що свідчить літера Д після номеру.

Чим 5556 значно гірший від 5670-д?

Дві інфографіки про суть законопроекту 5670-д і його оцінку суспільством https://tinyurl.com/yc3bjgr3 і https://tinyurl.com/y8venzaj

Переваги законопроекту 5670-д

Переваги законопроекту 5670-д

Чому варто приймати саме 5670-д – колонка співавторки законопроекту Ірини Подоляк.

Розуміючи, що реальну громадську та експертну підтримку має інший законопроект – 5670-д, БПП аргументує тим, що їхній законопроект 5556 підтримали 149 громадських діячів та письменників. Однак і тут прокололися.

Екс-директор Міжнародного фонду "Відродження" Євген Бистрицький спростовує, що він підписував звернення на підтримку БПП-шного законопроекту 5556.

Також співзасновниця ініціативи "Переходь на українську" Ярина Чорногуз обурена тим, що у колективному зверненні використовується ім'я її дідуся Олега Чорногуза без його відома.

Чому законопроект 5670-д є нагальним

Чому законопроект 5670-д є нагальним

Дослідження соціологічної групи

Дослідження соціологічної групи "Рейтинг"

Мені це болить, бо я в 2012 році в Донецьку був співорганізатором акції протесту проти ганебного закону Ківалова-Колесниченка. Як тоді, так і зараз рух "Відсіч" послідовно бореться з русифікацією і адвокує законодавчий захист статусу української мови – і в парламенті, і на вулицях. Якщо депутати знайшли політичну волю розглядати мовні законопроекти – то вони мають прийняти справді якісний закон на захист української мови, а не профанацію. За це боролися кілька поколінь українців, і ми просто не можемо змарнувати історичний шанс!

Будь ласка, поширте цю інформацію, пишіть своїм депутатам, щоб вони підтримали законопроект, який здатен реально захистить українську мову – 5670-д. Він є найбільш якісним і таким, що пройшов широке громадське та експертне обговорення.

Текст опублікований з дозволу автора

Оригінал

30
1026

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: