fbpx
Сьогодні
Колонка 10:41 22 Лис 2024

Як знайти нові можливості в найтемніші часи? Порада психологині

Велика війна розділила наші життя на до та після. Вона принесла страх, біль, горе та великі зміни. Але навіть страшні потрясіння можуть стати можливостями для нашого особистого зростання. Як це, і де шукати такі можливості

За майже три роки великої війни ми не лише пристосувалися до нового образу життя, а й почали діяти: хтось опанував нову професію, хтось розпочав життя на новому місці. Виявилося, що попри втрати, біль, зміни та розбиті мрії, життя триває. І його можна покращити. За час вторгнення  ми отримали не тільки нові виклики, а й нові можливості. Бо можливості існують навіть у найважчих обставинах.

Американський психолог та психіатр Ерік Берн казав, що сценарії життя людей змінюються у трьох випадках: під час війни, великого кохання і під впливом психотерапії. І час, у якому ми живемо зараз, відкриває нам всі ці три вікна змін. Наш Центр спрямований саме на підтримку психологічної складової цих змін. Ми допомагаємо жінкам краще впоратися з труднощами та використати можливості, які відкриваються перед ними.

Приклади з роботи Центру показують: жінки, які прийшли до нас, часто сумнівалися, чи варто звертатися по допомогу. Багато хто не вірив, що психологічна підтримка може бути ефективною чи доступною. Але ті, хто наважився скористатися можливостями, пройшли наші програми й відчули зміни в усіх сферах життя.

Отже, розберемо, як працюють можливості, на прикладі жінок, які займаються в Центрі «Незламна». Цей алгоритм можна пристосувати до будь-якого аспекту вашого життя: сотій спробі піти в спортзал, наважитися подати бізнес-план на грантовий конкурс, поміняти роботу.

  1.     Побачити можливості.

Іноді вони поруч, але ми їх просто не помічаємо. В нашому випадку – це зберегти анкету, яку побачили в соцмережах, прислухатися до поради подружки, зрозуміти, що потребуєте допомоги й погуглити, де можна її отримати.

  1.     Взяти можливість.

Це потребує рішучості та дії. Бо мало побачити анкету, значно складніше наважитися її заповнити та надіслати.

  1.     Скористатися можливістю.

Просто прийти на першу зустріч із психологом, на арттерапію чи йогу недостатньо — важливо бути відкритою до процесу та використовувати те, що дається.

Ми закликаємо продовжувати шукати можливості щодня. Запитайте себе:

  1. Які можливості я бачу зараз? (для покращення мого емоційного стану, для побудови стосунків з дітьми, для розуміння себе).
  2. Що я можу зробити, щоб взяти цю можливість? (заповнити анкету, звернутися до психолога, наважитися на крок).
  3. Як я скористаюся цією можливістю? (залишуся на шляху підтримки, спробую щось нове, не відмовлюся після першої спроби).

Зміни можливі, і ви вже робите перший крок — бачите ці можливості перед собою. Крокуйте далі, і ви відчуєте, як ваше життя починає змінюватися на краще.

Довідка

Центр ментального відновлення «Незламна» щодня допомагає жінкам і дітям впоратися з негативними психологічними наслідками війни. Тут проходять індивідуальні консультації психологів для дорослих і дітей, є групові заняття з арттерапії, кундаліні-йоги. Також у нас проходять групи емоційної підтримки для жінок, що чекають чоловіків з фронту, які втратили рідних на війні й чиї родичі зникли безвісти. Усі послуги Центру є абсолютно безкоштовними. Якщо ви хочете записатися на індивідуальну консультацію до психолога чи відвідати групові заняття в нашому Центрі, заповніть анкету за посиланням.

5018

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: