fbpx
Сьогодні
18:52 31 Тра 2019

Як змінити постачальника електроенергії

Споживачам потрібно погасити заборгованість перед попереднім постачальником, попередити його про свої наміри за три тижні та укласти договір з новим постачальником

Мало хто знає, що на ринку електричної енергії існує безліч провайдерів, які готові поставляти енергоресурси як приватним особам, так і промисловим споживачам. І якщо вас не влаштовує ціна, якість обслуговування або інші умови, ви без особливих складнощів можете змінити постачальника послуги. Це, до речі, стосується як електроенергії, так і газу.

Щоб змінити постачальника електроенергії, споживачі у кожному регіоні країни повинні:

 • Відвідати сайт оператора системи розподілу (колишні обленерго)
 • Переглянути скільки постачальників зареєстровано
 • Ознайомитись з їх ціновими пропозиціями і термінами дії договорів на поставку електроенергії
 • Обрати найвигідніший для себе варіант

Перед зміною постачальника електроенергії, споживач зобов'язаний завчасно попередити діючого постачальника: якщо між ними був укладений договір із фіксованим терміном дії, то таке попередження потрібно зробити за 21 день до дати закінчення терміну дії договору. У протилежному випадку, споживачеві можуть загрожувати штрафні санкції.

Нового постачальника електроенергії, споживач повідомляє про свої наміри у вигляді заяви-приєднання до договору про постачання. Споживачеві потрібно:

 • Зазначити своє прізвище, ім'я та по-батькові
 • Для юридичиних осіб та ФОПів – подати витяг з ЄДР або копію довідки чи виписки
 • Для фізичних осіб – подати копію довідки про ідентифікаційний код чи номер картки платника податків, а також паспортні дані

Споживач повідомляє усю контактну інформацію про себе: номер телефону, поштову адресу для листування та електронну пошту та надає згоду на обробку персональних даних та їх використання з метою отримання інформації від адміністратора комерційного обліку (АКО). А також споживач повідомляє ЕІС-код(и) точки обліку електроенергії за об'єктом (об'єктами), назву чинного енергопостачальника та інші дані та документи, які передбачені заявою-приєднанням до договору до конкретної комерційної пропозиції.

Процедура зміни електропостачальника стартує одразу після отримання усіх необхідних даних (якщо їх недостатньо, то електропостачальник про це додатково повідомить) і протягом дня споживач повинен отримати підтвердження цього та укладення з ним договору про поставки електроенергії.

У нового електропостачальника є три робочі дні, щоб відправити запит щодо зміни електропостачальника на адресу АКО. У свою чергу АКО зобов'язаний протягом дня після отримання та перевірки запиту на зміну електропостачальника, надіслати запит про контрольне зняття показів лічильника на адресу постачальника послуг комерційного обліку, а також сформувати прогнозні обсяги споживання електроенергії за точкою обліку на заплановану дату зміни постачальника.

Якщо ж можливість зміни електропостачальника відсутня, то АКО зобов'язаний про  це повідомити нового електропостачальника і вичерпно пояснити причини відмови. Серед причин відмови у забезпеченні зміни електропостачальника можуть бути:

 • Невідповідність обсягів споживання електричної енергії обраній комерційній пропозиції електропостачальника
 • Невідповідність категорії надійності, режимів роботи та засобу комерційного обліку електроенергії
 • Відсутність у споживача чинного договору з відповідним оператором системи про надання послуг з розподілу електроенергії
 • Припинення електроживлення об'єктів споживача за зверненням чинного електропостачальника або наявність такого звернення в момент ініціювання споживачем процедури його зміни.

Якщо можливості змінити електропостачальника немає, то новий електропостачальник повинен про це повідомити споживача впродовж робочого дня та надати відповідне обґрунтування та рекомендації.

Як тільки АКО повідомляє попереднього електропостачальника про його зміну, він має забезпечити припинення дії договору про поставки електроенергії на заплановану дату зміни. До припинення дії договору, попередній електропостачальник повинен постачати електроенергію споживачу на умовах чинного договору. Протягом 5 днів до завершення терміну дії договору, попередній постачальник має надіслати споживачу рахунок за електроенергію, який сформували на базі прогнозних даних від АКО.

Постачальник послуг комерційного обліку має передати АКО фактичні дані комерційного обліку на момент зміни електропостачальника. А АКО  протягом дня після зміни електропостачальника відправляє фактичні дані і попередньому, і новому електропостачальникам. Ці дані надають можливість провести корегуючі взаєморозрахунки між споживачем та попереднім електропостачальником та початковими розрахунками з новим електропостачальником.

Якщо фактичні дані комерційного обліку перевищують прогнозні, то у споживача є 5 робочих днів з дати отримання остаточного рахунку, щоб сплатити рахунок на користь попереднього електропостачальника. Якщо ж споживач переплатив за прогнозними даними, то уже попередній постачальник протягом 5 робочих днів має йому повернути надлишок коштів. Усі ці платежі сторони повинні здійснити протягом 10 робочих днів після зміни електропостачальника.

Якщо не пізніше ніж за 3 календарні дні до дати зміни електропостачальника споживач та/або новий електропостачальник бажають зупинити процес зміни електропостачальника, то новий електропостачальник має терміново повідомити про це АКО. Також у споживача є право протягом 14 календарних днів після зміни електропостачальника, знову його змінити, не сплачуючи штраф за передчасне розірвання договору.

102401

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: