fbpx
Сьогодні
Колонка 13:26 28 Жов 2019

Чому люди йдуть в політику?

Якщо відкинути бажання заробити на корупції, то можна виділити три основних мотивації, які є в людей, що пішли в політику:

1. Бажання реалізувати свої амбіції.

Політика це висококонкурентне середовище, де дуже мало переможців. Тому вона приваблює амбітних людей, для яких важливо бути одним з кращих. Такі політики дуже активно змагаються за владу. Проте отримавши статус члена парламенту чи посаду в уряді, їх мотивація починає згасати. Їх ключова ціль – влада. Заради отримання влади вони готові на все – можуть бути і скромними, і ввічливими і стриманими. Але досягнувши цілі, вони часто не знають, що робити далі, і просто забивають свій час якимось різними заходами і активностями. Така мотивація участі політики типова для тих, хто позиціонує себе лібералами.

2. Бажання вирішити «проблему дитинства».

Це люди, які стикнулись в минулому з якоюсь проблемою – бідність, погана медицина, освіта, злочинність тощо. І цей досвід так їх зачепив, що в дорослому віці вони хочуть вирішити цю проблему. Часто, проблема дитинства настільки заповнює їх свідомість, що вони не помічають всі інші аспекти життя. Найчастіше такі люди потрапляють в соціалістичні партії та рухи, з усіма відповідними наслідками.

3. Віра у вищу ідею.

Це «віруючі» люди. Не обов'язково в релігійному сенсі. Вони вірять в певну вищу ціль чи образ майбутнього, який щиро хочуть реалізувати. Для таких політика виключно інструмент, а не самоціль. Це переважно християнські демократи та націоналісти. Їх ідея в тому, що суспільство має жити інакше ніж воно живе зараз. Тому часто натикається на спротив самого суспільства змінювати свою поведінку.

Як ви бачите, жодна з мотивацій не є ідеальною. Тому для суспільства дуже важливо, щоб в політичному полі були представлені представники різних політичних середовищ, щоб комбінувати переваги різних мотивацій.

80388

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: