fbpx
Сьогодні
Урбан-тезаурус 15:57 13 Лип 2019

ТекСТиль міста

Урбан-тезаурус, або ворожіння на словниковій гущині.На місто можна дивитись, його можна розглядати. Місто можна відчувати. Про місто можна читати. Місто можна читати. Про місто можна сказати. Місто – це текст. У текстів є жанр і стиль. Коли місто як метафора – то воно може бути ТекСТильним.

Місто – це ТекСТиль. Складчастий, гофрований, різкий. Або шовковий, гладкий, об'ємний. Текст міста сплетений множиною ниток: поздовжніх доль і поперечних подій. Мережа особистих історій містян переплітається у тканині міста з інституційними метаморфозами. Текстова тканина міста різнорідна. Час, який її сплітає, хапає всі навколишні події: залізні, м'які, гострі, напилені, вогкі, блискучі. Волокна ТекСтилю сплітають тексти міста і воно стає видимим… З прямої лінії виписується Історія. Іноді вона озвучується, або розмальовується ілюстраціями. ТекСТиль міста може бути природнім і штучним, синтетичним та змішаним. Це завжди відчувається в дотику міста.

ТекСтиль потребує догляду. Якщо цього не робити – він стане трухлявою тканиною, розсиплеться від тремкого дотику. Попрасований ТекСТиль потребує вмілого обходження з технікою, довіряти, але перевіряти температуру накалювання, щоб пристрасті не спалили тканину. Чистота ТекСТилю міста – це дотримання містянами практик гігієни душі і діла. Міцність ТекСТилю в силі його ниток та стратегії плетіння.

ТекСТиль міста паліпсестний. Крізь одну тканину проглядаються нижні яруси, що робить багатошаровість ТекСТилю  міста глибокою і загадковою.

ТекСТиль міста буває нетканим, клеєним. Це мономіста… на початку своєї історії… Буває так, що неткане місто огортається з часом в ткане покриття і так творить інший шар ТекСТилю. Плететься текст нового стилю.

ТекСТиль міста буває теплим, холодним, багатосезонним. З нього може проглядатися вечірня сукня, фрак, піжама, роба, білизна, штори, ковдри, технічні латки…

Стиль тексту міста – це не просто огортання міста, це його оФОРМлення, на яке дивляться, яке зчитують, від якого вражаються, яке іноді диктує зміст і вимагає манер поводження.

1352

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: