fbpx
Сьогодні
Колонка 20:12 11 Бер 2020

Що державна влада мала б робити в ситуації з епідемією коронавірусу?

Я відстоюю ідею, що ефективна політика має базуватись на трьох принципах, і розкрию їх на конкретній ситуації епідемії та недолугих заходів, які запроваджує уряд та КМДА.

Перший принцип — точкового втручання. Державна влада має максимально чітко визначати мінімально необхідну сферу змін приватного життя, щоб її вплив був акуратним і таргетованим. Коронавірус створює найбільшу загрозу для літніх людей. Це означає, що політика протидії мала бути направлена на захист саме цієї категорії людей. І скасування навчання в закладах освіти з цим ніяк не перетинається. Тому треба зрозуміти, де бувають люди старшого віку, і запровадити обмежені заходи ТАМ.

Другий принцип — модифікації проблеми. Проблема повинна бути розкладена на послідовність елементів, кожен з яких вивчений окремо, щоб зрозуміти як змінити ситуацію вплинувши на один елемент. Смертність від коронавірусу підвищується через брак апаратів для штучної вентиляції легенів ( таку інформацію я бачив в кількох джерелах, але не готовий за неї поручитись). Ефективна підготовка до епідемії полягала б в швидкій закупівлі цих апаратів.

Третій принцип — поінформованість громадян. Влада повина давати чіткі та зрозумілі інструкції для населення, що робити. В даному випадку є лише інфо: мийте руки з милом. Хоча треба було б сказати: потурбуйтесь про рідних страшого віку, щоб обмежити їх контакти з потенційними загрозами.

Нагадаємо, уряд затвердив заходи, які необхідно вжити через загрозу епідемії коронавірусної інфекції в Україні та для недопущення поширення COVID-19.

Також у Києві запровадили низку обмежувальних заходів через коронавірус.

1157

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: