Прем’єра "Слуги народу": чи є серіал передвиборчою агітацією?

Сьогодні о 20.45 почнеться показ серіалу "Слуга народу-2". Також у березні відбудеться прем'єра "Слуги народу-3". Чи є це передвиборчою агітацією?
Так, – переконаний Комітет виборців України. Ні, – вважає Зеленський. Хто ж правий?
А все залежить від відповіді на запитання – чи можна вважати агітацією сам факт участі кандидата в президенти у серіалі?
Адже законодавче визначення поняття агітації є доволі абстрактним – "здійснення будь-якої діяльності з метою спонукання виборців голосувати за певного кандидата".
З однієї сторони, формально в серіалі не буде прямолінійної агітації "голосуйте за Зеленського!". Там буде персонаж Голобородько. І завжди можна сказати, що серіал має комерційну мету – заробити гроші, а не якісь політичні цілі.
З іншої сторони, сам факт появи Зеленського, нехай і в якості актора, в прайм-тайм на провідному телеканалі – це якраз фактично "спонукання до голосування за нього".
Тим паче, Зеленський є кандидатом від політичної партії, назва якої збігається із назвою серіалу.
Тому юридично трактувати можна і так, і так. На жаль, тут можливе подвійне тлумачення і немає правильної відповіді. У кожного своя правда.
Але прогнозую, що буде заява Центральної виборчої комісії. Або один із кандидатів у президенти звернеться до суду щодо цього інциденту.
Хоча будь-яке привертання уваги до цього серіалу лише підвищить інтерес до нього в суспільстві. Тому, з точки зору піару та політтехнологій, конкурентам Зеленського краще взагалі не чіпати цей серіал і не роздувати скандал.
А щоб унеможливити подібну ситуацію в майбутньому, коли кандидат підвищує власний рейтинг, використовуючи прогалини в законодавстві, потрібно змінити законодавство. Оце буде найбільш правильне, стратегічне і системне вирішення цієї проблеми.
Ми ж хочемо бути цивілізованою країною, де є більш-менш рівні умови та можливості для кандидатів у президенти?
От у США, наприклад, коли актор Шварцнеггер балотувався в губернатори Каліфорнії, то якщо б транслювали фільми за його участю – телеканали вимушені були б надавати стільки ж ефірного часу для інших кандидатів. Тому ніхто з телеканалів ABC, CBS, Fox і NBC, власне, і не показував фільми з ним.
Так само за часів балотування в президенти США Рейгана, документальний фільм про якого озвучував Зеленський, ніхто не показував серіали за його участю.
Де пруфи, що телеканали домовилися не показувати фільми Шварценегера? Про це пишуть лише українські ЗМІ. Напроти, у США шуткували, що "Термінатор 3 став найдорожчим передвиборчим відеороліком". Буду радий побачити докази, але поки що ніде англійською не зміг знайти подібних тверджень.