fbpx
Сьогодні
Блог 14:34 28 Січ 2019

Чому ми програємо комунікаційну війну на прикладі скандалу в НАОМА

На фото: художник Спартак Хачанов - автор скандальної інсталяції "Парад членів" / Фото hromadske.ua

Що ж, давайте розбремось, чому ми програємо комунікаційну війну якуцапам на прикладі випадку в художній академії.

Суть: молодий студент вірменського походження і біженець з окупованого Донбасу зробив інсталяцію, де зобразив техніку на військовому параді як члени. Його викладач, літній чоловік і учасник АТО сприйняв це як особисту образу, розгромив проект і натравив на студента С14. Щоб зам'яти ситуацію, ректорат, який очолює колишній член комуністичної партії ухвалив рішення про відрахування студента.

Чому це проблема?

Наша ціль – перемогти Росію. Ми поки не знаємо як це зробити, але розуміємо, що антивоєнні рухи, антиукраїнські погляди значної кількості населення і втрата міжнародної підтримки завадить нашій перемозі.

Тут треба зробити інфо відступ, що затятої вати насправді досить мало. Більшість людей скоріше пасивно-агресивно сприймають українську державу, ніж активно симпатизують Росії.

І якщо з активною ватою мають працювати силові органи, то пасивно-агресивну більшість потрібно нейтралізовувати через методи комунікації, аби вони не перейшли в категорію активної вати.

Битва за їм уми найчастіше відбувається в "межевих" ситуаціях, коли події можна трактувати по різному.

І власне тут ми маємо саме таку. Найбільша біда і провина адміністрації навчального закладу в тому, що вони дозволили перетворити конфлікт між 2 людьми на скандал значного масштабу. Про нього пишуть ЗМІ, а отже міністерству освіти доведеться реагувати.

І тут в Міносвіти паршивий вибір альтернатив:

1) стати на бік студента – обуриться патріотична спільнота. Ще більше радикалізуються настрої і зменшиться рівень довіри до держави. А отже ФСБ буде легше підключити їх до своїх операцій проти України.

2) підтримати ректорат – тотальна проблема, бо як не крути порушено українське законодавство і міжнародні стандарти. Це посилить лінію Кремля про те, що в Україні при владі нацисти.

Тобто МОН вже поставлено в умови, коли будь-яке рішення погане.

Більше того, скандальність теми посилить антипатію пасивно-агресивного населення до України, а це нові рекрути для ФСБ і виборці для Бойка-Вілкула.

Якби треба було діяти в цій ситуації?

По-перше, не перетворювати її на медіа-подію. Це забезпечило: розвалювання виставки викладачем, погрози фізичного насильства, рішення ректорату про виключення з ідеологічних мотивів та підключення до ситуації С14. Всього цього не варто було робити. Бо замість посередньої художньої роботи ми отримали актуалізацію антивоєнної тематики і тему репресій за інакшість.

По-друге, треба було викладачеві краще працювати з студентом, завойовуючи авторитет як фахівець, щоб потім використати його для пояснення своєї світоглядної позиції. Ліві погляди в молоді неможливо здолати репресіями. Тиск навпаки їх посилює, бо юнаки переконуються в правдивості своїх поглядів про експлуатаційно-репресивну структуру держави. Вони просто це з часом переростають і правішають.

Текст опублікований з дозволу автора

Оригінал

3066

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: