fbpx
Сьогодні
Колонка 11:04 25 Лют 2019

Формула переможної пісні на Євробачення

Перемога MARUV на національному відборі наробила стільки галасу, що новинна стрічка тільки про це й кричить. Одні пишуть, що MARUV – проросійська артистка, тому вона не може представляти Україну, інші закидають їй відсутність гідного вокалу та вульгарність виступу. Стосовно проросійської позиції та моральностей — залишимо це питання Національній комісії суспільного телемовника, перевіряти участників відповідно до вимог – їх робота та обов'язок.

А от питання до самої композиції є доволі цікавим. Чи може пісня зі звичайним вокалом та простим текстом перемогти? Чи є якась формула перемоги?

Можливо, так. Про це заявляє автор одного з найвідоміших новинних сайтів про зірок та поп-музику Великобританії Кіт Лавлейс. Автор Popbitch аналізує пісні Євробачення з 2000 року. Кіт обрав всі переможні та провальні пісні й розібрав їх, щоб подивитися, в якому ключі вони перебували, в якому темпі виконувалися та послідовності акордів.

Що з цього вийшло?

Тональність

Пісня повинна бути в мінорній тональності. Іншими словами, мінорні пісні частіше звучать сумно, а мажорні щасливіше. Всі думають, що пісні Євробачення повинні бути яскравими, веселими та щасливими, а це не зовсім вірно.

З 2000 року перемагали лише чотири мажорні композиції. Соль мінор і Ре мінор — це два гвинтики успіху. Можливо причина в тому, що такі пісні створюють гаму, яку слухачі знаходять найбільш приємними. 

Соль мінор і Ре мінор євробачення формула успіху музика

Зображення: huffingtonpost.co.uk

Темп. Правило 128/85

128 ударів на хвилину — це темп електронної танцювальної музики. Звучить досить просто, банально, нічого захоплюючого. 85 ударів на хвилину — також не кращий варіант для переможної пісні. З 2000 року шість пісень були останніми з 127/128 ударами на хвилину, а у 2016 році — три останні позиції мали 85 ударів на хвилину.

темп електронної танцювальної музики

Зображення: huffingtonpost.co.uk

Автори та виконавці

Всі кухарі прагнуть додати свій інгрідієнт, готуючись до Євробачення. Постає питання: для перемоги потрібна велика команда професіоналів чи ініціативної групки буде досить? Виходячи з останніх спостережень, здається, що магічне число успіху — точно не три. Адже це число письменників, відповідальних за шість програшних записів з 2000 року. Набагато краще обмежитися двома — вісім переможців за п'ятнадцять років мали дует по обов'язкам.

Ми не будемо оцінювати виступ MARUV. Ми зробили краще: переклали цю відповідальність на вас. От вам "потенційний" секрет успіху, от вам учасниця від України. Вперед, критикуйте та співставляйте. Саме у порівнянні з іншими можна зрозуміти місце та шанси MARUV у цьогорічному змаганні. 

2424

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: