fbpx
Сьогодні
Екорубрика 18:38 30 Бер 2021

Як обрати екологічні іграшки

English version here

Відразу скажу, що більшість пластикових іграшок не переробляються. "Щасливчики" потрапляють на спалювання на сміттєспалювальний завод. Але уявити, що в Полтаві хтось буде везти іграшки до Києва, — не реально. Тому вони безнапасно потрапляють на смітники. Більшість з них "живуть" місяць максимум.

Чому? 

  • Бо дитина швидко втрачає до них інтерес.

Чому? 

  • Бо, є ще купа інших, або батьки куплять нові. Або дитина не розуміє повного функціоналу іграшки й просто розбиває її, чи ламає.

Тож іграшки для дітей — ще один елемент, який може вивести сім'ю на слизьку доріжку гіперспоживання та великого екологічного сліду.

Якими ж тоді мають бути іграшки для дитини?

Послухавши вебінари кількох неврологів, я виявила, що іграшки для дітей до року мають бути:

  • Безпечні
  • Екологічні (фарба, матеріали)
  • Приємні на дотик
  • Багатофункціональні
  • Виглядати природно. Фіолетові зайці та червоні ведмеді створюють у дитини неправильне сприйняття реальності.

Більше того, найкращий розвивальний елемент для дитини до року — це не іграшки. А спеціальні чорно-білі та кольорові картинки, картки з реальними зображеннями. Наприклад, картки Домана або Зайцева. Тобто купувати всього і більше для малюка — це ніщо більше, як певною мірою задоволення власного его батьків.

Скільки ж має бути іграшок у дітей?

А скільки іграшок було у вас? Так, уже часи не ті. Але я пам'ятаю, як я раділа новій ляльці… Деякі іграшки моя мама навіть зберегла для мене. Бо їх було не багато, вони були цінні та якісні.

Ті ж самі неврологи радять мати іграшки розвивальні, які завжди перед очима у малюка, і набір іграшок елітний, тобто той, який видається лише за певних обставин, за певних ситуацій. Тобто апріорі це дорогі якісні іграшки, але їх небагато і вистачає надовго. На жаль, у багатьох моїх знайомих іграшок купа, бо вони насправді намагаються бути супербатьками. Ці іграшки займають вільне місце, валяються під ногами й скрізь. Але дитина насправді не бачить їх. У неї розфокусована увага, якщо всього багато. Малючок обирає кілька любимок і грається ними. А кожна іграшка це не лише витрачені гроші. Це витрачена енергія, центнери води та палива, аби вона потрапила до вашого дому…Тому обирайте іграшки раціонально!

А тепер серйозно. Якими мають бути вимоги до іграшок?

Безпечність і екологічність іграшок — це одна із вимог ДСТУ виготовлення іграшок. Але під екологічністю мається на увазі безпечність фарб і матеріалів для дитини. Я, на жаль, ніде не зустріла інформації, де сказано, що має статися з іграшкою після використання. На смітник і все…

📌  Сертифікація іграшок

Основний документ, що регламентує якість виготовлення іграшки в Україні, — це декларація відповідності Технічному регламенту. Вона обов'язкова та складається самим виробником\імпортером. Виробник зобов'язаний нанести на кожну іграшку національний знак відповідності. Додатково може бути проведена сертифікація серії чи партії іграшок, але вона є добровільною та платною для виробника. Хоча саме такий сертифікат відповідності означає, що виробник іграшки правильно дотримався всіх ДСТУ у виробництві іграшки та вселяє додаткову довіру у споживачів. Не важко здогадатися, що такі іграшки будуть не дуже дешеві.

✍  Маркування іграшок

Технічний регламент безпеки іграшок вимагає маркування іграшок. Це фактично інструкція з експлуатації та інформація про виробника. Але головне, щоб іграшка була важкозаймистою. На жаль, маркування пластику на пластикових іграшках не є обов'язковим. Я ще не зустрічала пластикових девайсів, які б містили маркування видів пластику або інформації про те, як цю іграшку правильно утилізувати. Проте правильна іграшка завжди повинна мати пакування. Ще одна обов'язкова штука, що фактично є сміттям.

🌿  Аспект свідомого споживання

Чим більше у вашої дитини іграшок, тим менше вона їх цінує та просить купити нові. Іноді батькам складно відмовити й вони стають заручниками нових покупок, що неабияк радує виробників і маркетологів. Може, ви бачили таких маленьких трирічних принців і принцес, які у свої 3 рочки вимагають більше, ніж їхні два попередники?

🤔  Цікаво, що коли у нас з'явився малюк, друзі почали пропонувати цілі пакети іграшок своїх дітей. І переконують: половина з них майже нові, а інші — у чудовому стані. Мабуть, це щось означає, і я думаю не нехтувати такими пропозиціями.

Коли готувала цей текст, багато знайомих мам розказали мені, що їх чада більше цікавилися різним побутовим приладдям. А рожеві пластикові ведмеді так і залишилися лежати осторонь.

А чим найбільше любить гратися ваш малюк? Розкажіть у коментарях.

2806

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: