fbpx
Сьогодні
Колонка 11:50 22 Жов 2021

Домашнє насильство: чому треба вчити кривдників

English version here

Фото nbcnews.com

Коли ми говоримо про домашнє насильство без конкретних цифр, комусь може здаватись, що це – абстрактна проблема, яка ніколи не торкнеться рідних чи близьких.

Однак, якщо я скажу, що близько 40% українців мають знайомих, родичів чи друзів, які постраждали від нього, і ще близько 7% стверджують, що самі зазнали його у своєму житті, так буде переконливіше, правда ж?

Насправді, проблему домашнього насильства не варто недооцінювати. Лише минулого року Національна поліція отримала понад 211 тисяч звернень щодо цього явища.

І тут важливо говорити не лише про допомогу постраждалим, а й про те, наскільки важливо проводити соціальну та психологічну роботу з самими кривдниками.

Штраф, громадські роботи чи позбавлення волі самі по собі не здатні змінити їхню поведінку. Але це можна зробити у межах програми з їх корекції. Така типова програма вже закріплена Міністерством соціальної політики України на державному рівні і передбачає цілу низку заходів, завдяки яким кривдників навчають:

  • будувати стосунки за неагресивною моделлю;
  • усвідомлювати власні вчинки та їхні наслідки,
  • з відповідальністю ставитись до виконання батьківських обов'язків.

Робота з такими людьми може бути як індивідуальна, так і групова. А брати участь у подібній корекції кривдники можуть, як з власної ініціативи, так і за направленням суду.

Якщо робота з кривдниками проведена успішно, це – запорука того, що у майбутньому вони не будуть агресивно поводити себе з рідними та близькими, тож випадків насильства може бути менше.

А що ви про це думаєте?

Оригінал

1300

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: