Технології майбутнього. Чим дивувала найбільша у світі виставка електроніки CES 2022
Consumer Electronics Show – одна з найбільш значущих виставок споживчої електроніки та техніки, куди щороку везуть свої інноваційні розробки, запатентовані технології та концепти як імениті гравці ринків, так і стартапи. Ось чим виставка запам'яталася мені цьогоріч…
Автомобіль, що змінює колір
Цьогорічна CES стала майданчиком для світової прем'єри нової моделі BMW з функціями автоматичного водіння та паркування. Також серед дебютних функцій – режими Digital Art і Theatre Mode, що перетворює задню частину авто на приватний кінотеатр. Але, мабуть, ще більше, ніж цифрове мистецтво в авто, вражають можливості персоналізації – BMW запропонувала електричний iX Flow з новою технологією E Ink, яка дозволяє миттєво змінювати колір автомобіля за бажанням водія. Одним натисканням кнопки.
У компанії пояснили, як працює технологія E Ink із електронними чорнилами: «Плавна зміна кольору стала можливою завдяки спеціальному покриттю, яке точно повторює форми кузову. В основі технології E Ink лежить електрофоретичний процес. Пігменти різних кольорів виводяться на поверхню покриття за допомогою впливу електричного струму, внаслідок чого кузов набуває бажаного відтінку».
Спеціальне покриття автівки складається з мільйонів мікрокапсул, які за діаметром не перевищують товщину волосся людини. Кожна з цих мікрокапсул містить негативно заряджені білі пігменти та позитивно заряджені чорні пігменти.
Саме покриття складається з багатьох сегментів електронного паперу ePaper, підігнаних один до одного з ідеальною точністю. Гнучкість цього покриття дозволяє повторити геометрію автівки, а також зберегти поєднання відбитків і тіней, що підкреслюють лінії та об'єм.
Футуристичний комп'ютерний стіл
Компанія Razer презентувала концепт модульного комп'ютерного столу Project Sophia. Власне, це не стіл, а скоріше ПК у формі столу з сенсорною поверхнею. Робоча станція спроектована так, що має 13 різних слотів для змінних модулів – від спеціальних дисплеїв до бездротових зарядних пристроїв. Для кожного користувача – свій набір. Стрімер, наприклад, може підключити потужніші динаміки, геймер – звичні йому ігрові аксесуари, дизайнери – графічний планшет. Процесор Intel та відеокарта Nvidia вбудовані у «стіл».
Поки що незрозуміло, залишиться стіл концептом чи стане промисловим зразком і буде запущений у виробництво. Але ідея вбудувати ПК у меблі, його дизайн варті уваги.
Розумна техніка – розумний дім
Samsung презентував новий формат управління розумним будинком – Home Hub. Він об'єднує шість сервісів SmartThings на одному пристрої, щоб користувачі могли керувати всією інтелектуальною технікою в будинку.
Аби різні типи інтелектуальних пристроїв краще взаємодіяли один із одним, компанія має намір інтегрувати функціональність SmartThings Hub у телевізори, Smart-дисплеї та холодильники Family Hub 2022.
До речі, Samsung став одним із засновників Home Connectivity Alliance – організації, яка об'єднує різноманітних виробників техніки для розумного будинку. Щоб сприяти підвищенню сумісності пристроїв різних брендів. Іншими словами, колаборація на перспективу.
«Здорове» світло
Якщо вже заговорили про розумний будинок і розумні пристрої, то заслуговує уваги ще один проєкт – компанії Sengled. Вона працює над новим типом лампочок A19 з wi-fi і bluetooth, які можуть … контролювати ваш сон, відстежувати роботу життєво важливих органів, температуру тіла і навіть реагувати на падіння людини.
Лампа з вбудованою технологією радіолокації отримала нагороду CES Innovation Award в 2022 році, але поки що знаходиться на ранній стадії розробки.