"Геноцидальний матріархат", "матріархальний расизм", а також скотомізація, позірне жінковшанування та інші "відкриття" сучасної української соціології. Горезвісне "лити воду" переходить на новий рівень — антинауковість і мізогінізм.
Чотири роки тому такий собі пан Юрій Тесля випустив книгу "Теорія несилового світу", у якій заперечував існування гравітації і інерції. Автор заявляв, що Ньютон та Ейнштейн застаріли, а він пропонує нам нову фізику. Проблема лише в тому, що Тесля був деканом факультету інформаційних технологій КНУ імені Тараса Шевченка, провідного університету країни. Приблизно в той же час скандал вибухнув навколо дисертації подружжя віце-прем'єра В'ячеслава Кириленка — Катерини Кириленко. Робота не тільки на третину складалася з плагіату, а і була переповнена псевдонауковими фактами, які ще довго обростали в інтернеті сатиричними коментарями і викликали то подив, то гомеричний регіт.
Минулого тижня список в номінанти на звання псевдовченого року поповнився ще на одне прізвище. 8 листопада у спецраді маловідомого Класичного приватного університету м. Запоріжжя Іван Святненко захистив докторську дисертацію на тему "Соціосистемологічна рефлексія соціології гендерної культури в Україні". Науково неспроможний автор явив жорстокому матріархальному світу правду через акт отримання наукового ступеня.
Автор не шкодує ні паперу, ні пера, і щедро сипле епітетами: "здичавілий геноцидальний матріархат", "скотомізація", "позірне жінковшанування", і навіть новими концептами, наприклад, "ідеологія матріархального расизму" або "антиселекції по відношенню до чоловіків". Що стосується понятійного апарату, пан Святенко вирішив не обтяжувати себе довгими поясненнями, а просто придумав нові терміни, які не знаходить навіть Гугл, хіба що тільки в роботах новоспеченого світила науки. Витяги варті особливої уваги, їх можна розкладати на мемні цитати. Ось деякі з них:
В роботі поборник прав чоловіків стверджує, що гендерна нерівність проявляється навіть на законодавчому рівні, в сімейному і кримінальному судочинстві.
Дивно те, що всі три опонента дисертації — жінки, які мають вчений ступінь, залишили компліментарні відгуки. Саме жінки зробили мізогініста доктором наук, і, судячи з усього, наукових ступенів незабаром втратять усі четверо.
Ви вже могли здогадатися, що дисертація — не єдиний шедевр Святненко. В його репертуарі є стаття під назвою "маніпулятивна гендерна дресура в сценаріях сексуальної поведінки жінок", у якій мова йде про "десексуалізацію сексу", "низькостатусні чоловічі особистості" і, умовно, про те, як жадібні матріархальні жінки спочатку підсаджують чоловіків на секс, використовуючи один з п'яти сценаріїв "гендерної дресури", щоб пізніше зробити їх сексуально залежними і використовувати для досягнення своїх корисливих цілей. Схожі ідеї автор висуває в статті "Технології гендерного насильства в інститутах сім'ї, виховання і освіти", де він говорить про порушення жінками кордонів чоловіків з самого раннього дитинства, не розглядаючи ніяких варіантів, окрім тих, які, судячи з усього, були взяті з особистого досвіду.
Спочатку позиції Святненко виглядають смішно через свою абсурдність, але чим більше вчитуватися в його матеріали — тим стає страшніше, адже тепер вже доктор соціологічних наук давно викладає в університеті, вкладаючи свою філософію в уми юних студентів. Результати попередніх дисертаційних досліджень були введені в навчальну програму ще у 2017 році і використовувалися на дисциплінах "Соціалізація особистості", "Галузеві соціології" і "Система організації соціальних служб".
Доктор соціологічних наук, співробітниця бюро гендерних стратегій і бюджетування Олена Стрельник, коментує: "З точки зору критичного аналізу науки, соціальні науки не можуть бути повністю "об'єктивними", в тому сенсі, що дослідження часто можуть відображати позицію дослідників. Моя дисертація не виняток. Але це не означає, що це має бути індульгенцією на нісенітниці. Я цілком можу уявити хорошу дисертацію про чоловіків, про практику дискримінації чоловіків, про стереотипи і упередження щодо них, але точно не таку. Тому що це не наука, це набір бездоказових тверджень, квадратні дужки з посиланнями не надають ніякого статусу науковості таким твердженням".
Розбираємо, про що йдеться у законопроєкті про поступове підвищення акцизу на тютюнові вироби до 2028… Читати більше
“Алексу” 52. Восени 2024-го він втратив руку в боях у Вовчанську. Але сама ця історія… Читати більше
38-річний Сергій Малечко родом із Чернігівської області. З перших днів повномасштабного вторгнення добровольцем боронив Україну.… Читати більше
“Рубрика” розповідає про ініціативу, що у всіх сенсах налагоджує зв’язок між поколіннями — і емоційний,… Читати більше
Discover the stars who stood with Ukraine in 2024, raising awareness of Ukraine's fight to… Читати більше
Нічого не хочеться, а речі, які раніше приносили розраду, більше не радують? Сьогодні дедалі більше… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.