fbpx
Сьогодні
Огляд 16:33 05 Чер 2018

Якщо не ми, то хто? Громадські ініціативи, що рятують довкілля

Зібрали приклади найбільш відомих організацій в еко-русі України

Можливо, ви давно думали приєднатися до подібної ініціативи. До Всесвітнього дня охорони довкілля "Рубрика" знайомить своїх читачів з громадськими об'єднаннями, що вже зарекомендували себе як одні з найактивніших у еко-русі.

ГО "Україна без сміття"

Опис: українська громадська організація, діяльність якої спрямована на впровадження культури сортування побутових відходів в Україні та поширення ідей соціального підприємництва у цій галузі. Розпочала волонтерську діяльність у 2015 році. Наприкінці того ж року було засновано однойменну громадську організацію. З часу заснування організація стала ініціатором цілого ряду регулярних акцій та проектів, спрямованих на впровадження культури поводження з побутовими відходами та їх утилізації. Нині організація веде багатопланову діяльність, спрямовану на формування екологічного мислення та впровадження в Україні системи сортування побутових відходів.

Задекларована місія: покращити стан навколишнього середовища, залучаючи громади до сортування сміття.

Найбільш відомі проекти: "Майстер добрих справ" — проект мобільного пункту прийому вторинної сировини за системою глибокого сортування сміття, який діє за певним графіком відносно локацій. Освітній проект — здійснення просвітницької та інформаційної діяльності з проблеми сортування побутових відходів та цінності вторинної сировини шляхом проведення лекцій, майстер-класів, випуску соціальної рекламної продукції, ведення екологічних блогів тощо. Екологічний аудит — співпраця з комерційними організаціями, метою якої є долучення бізнесу до проблем екології та екологічного сліду. "Кришка Project" — екологічна ініціатива серед учнів шкіл, яка полягає в організованому зборі пластикових кришок від пляшок та їх обмін на навчальні макети серця, мозку чи молекули водню.

Facebook 

ГО "Друге життя"

Опис: з 2009 року ГО "Друге життя" активно підтримує, організовує та бере участь громадських ініціативах екологічного напрямку. Збирає відходи та передає їх на переробку, а вилучені кошти направляємо на благодійність. Основний напрямок сьогодні – благодійний збір макулатури та пляшок, а на вилучені кошти надається допомога школярам сходу України, бійцям та сім`ям бійців з зони АТО, дітям переселенцям (Крим, схід України), екологічним рухам (толоки, благоустрій та інше), інформаційним кампаніям з роздільного збору відходів та енергозбереження.

Задекларована місія: розв'язання екологічних та соціальних проблем країни; охорона, збереження та захист довкілля; надання допомоги у захисті екологічних прав та інтересів, сприяння розвитку природоохоронної справи, провадження освітньої, наукової, культурної та просвітницької діяльності задля сприяння становленню демократичного громадянського суспільства

Найбільш відомі акції: у 2017 році ГО "Друге життя" надало допомогу національному природному парку "Голосіївський" у вигляді інвентаря та посадкового матеріалу (висаджено приблизно 12тис. сіянців сосни та інших дерев та кущів), було проведено більше 100 екологічних уроків та тренінгів для школярів, конкурс екологічної реклами для студентів-дизайнерів, 5 суботників, безпосередня участь в акціях із захисту зелених зон Києва та підтримки об'єктів природно-заповідного фонду. Нещодавно проводили антисуботник, про що вже писала "Рубрика".

Facebook

UAnimals

Опис: Зоозахисна ініціатива була створена у 2016 році громадським активістом Олександром Тодорчуком. Діяльність UAnimals розпочалася з масштабної боротьби проти експлуатації тварин у цирках. Рух об'єднав десятки тисяч людей, пропагує гуманне ставлення до тварин і виступає за заборону експлуатації звірів у сфері розваг.

Задекларована місія: законодавча заборона використання тварин в цирках України.

Найбільш відомі акції: 15 жовтня 2017 року за ініціативи UAnimals вперше відбувся Всеукраїнський марш за права тварин. Подія одночасно пройшла у 17 містах України, в тому числі у Києві, Львові, Івано-Франківську, Одесі, Дніпрі та Маріуполі. За свідченням ЗМІ, лише на марш у Києві завітало понад 5000 людей. Таким чином акція стала наймасштабнішою зоозахисною подією у Східній Європі.

Зоозахисники випустили серію соціальних роликів, а також створили спеціальну номінацію "Цирк без тварин" на фестивалі соціальної реклами Molodiya Festival. Результатом скоординованої боротьби зоозахисників стала низка локальних заборон пересувних цирків із тваринами. В тому числі, в Києві, Львові та Дніпрі. Міжнародний цирковий фестиваль "Золотий трюк Кобзова" пройшов без участі тварин. Також на законодавчому рівні в Україні заборонили транспортування диких тварин для циркових номерів, що зробило незаконною діяльність шапіто і гастрольні номери з тваринами.

Facebook

Батарейки, здавайтеся

Опис: "Батарейки, здавайтеся!" — це всеукраїнська екологічна організація, яка працює за рахунок фінансової та волонтерської участі небайдужих людей. Була започаткована 2013 року у Дніпрі громадською організацією "ЕкоДніпро". Організація здійснює роботу за такими напрямками: освітні та інформаційні проекти з проблеми збору та переробки елементів живлення, збір батарейок мережею пунктів прийому, робота над централізованою переробкою батарейок, зібраних в Україні, участь у створенні законопроектів з проблеми утилізації елементів живлення. Сприяння поширенню волонтерської мережі по всій території України. Збір коштів для здійснення утилізації батарейок.

Задекларована місія: зробити реформу, щоб 100% відпрацьованих батарейок в Україні відправлялись на переробку, а не в землю.

Найбільш відомі акції: з часу створення ініціативи були засновані філії та більше 1 500 пунктів прийому батарейок в усіх областях України. Станом на 2018 рік рухом зібрано 200 тонн пальчикових батарейок, які підготовлені для відправлення на переробку до одного із європейських підприємств.

Facebook

"Зробимо Україну Чистою"

Опис: всеукраїнська екологічна громадська організація, яка залучає людей до дій з покращення довкілля, шляхом проведення зустрічей та спільної організації масштабних екологічних акції. Початок бере від громадської ініціативи "Зробимо Київ чистим!", яка виникла у 2009 році. У 2015 році почалася інша акція "Зробимо Україну чистою разом!".

Задекларована місія: докорінно змінити ставлення українців до життєвого простору та прищепити у суспільстві потребу не смітити й дбати про довкілля.

Найбільш відомі акції: систематично реалізовує різні проекти на екологічну тематику, мета яких — прищепити любов людей до довкілля. Організація влаштовує масове прибирання, просуває сімейне та корпоративне волонтерство, пропагує роздільний збір та переробку сміття.

Facebook

Збережемо Голосієво

Опис: ГО "Ініціатива "Збережемо Голосієво" створена для всіх небайдужих та активних громадян, готових змінювати свій район та своє місто на краще. Заснував організацію у 2014 році громадський діяч, мешканець Голосіївського району Києва Арсеній Пушкаренко. Зараз ініціатива перетворилася у справжній рух і налічує десятки волонтерів. Приклад сильної локальної ініціативи.

Задекларована місія: захист Національного природного парку "Голосіївський" у столиці від забруднення та забудов, боротьба за надання якісних комунальних послуг

Найбільш відомі акції: регулярні толоки у НПП "Голосіївський", суботники, акції протесту. Відкриття пам'ятника "Почекуну" перед Київрадою, великий форум "Збережемо Голосіїво" у травні цього року.

Facebook

14
2090

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: