Кожний ранок сучасної людини, незалежно від віку, починається з гігієнічних маніпуляцій, у тому числі і чищення ротової порожнини, але за оцінками медичних досліджень за минуле десятиліття кількість захворювань дітей на стоматологічні хвороби значно збільшилася.
Близько 90% малечі 6-річного віку страждають на карієс, близько 80% підлітків – на захворювання тканин пародонту, а зубо-щелепні аномалії дітей віком від 7 до 18 років перевищує 60%.
Проте багато батьків не вважають за потрібне відводити дитину на огляд до стоматолога або відводять вже тоді, коли стає занадто пізно і процедура є дуже болючою. А скільки ми чули жахливих історій про покусаних лікарів і заляканих дітей? Отже яким чином зробити перший похід комфортним?
Для чого взагалі відвідувати дитячого стоматолога:
1. Виключити можливість викривлення зубів, від цього можуть з'явитись різні важкі хвороби (від карієсу до захворювань кишково-шлункового тракту).
2. Подовжити життя молочних зубів для підвищення імунітету.
3. Вчасно попередити карієс, щоб передчасно не втратити зуби.
4. Прийняти поради по догляду за ротовою порожниною від фахівця.
Яким чином:
1. Обрати клініку із спеціалістом, який вміє працювати саме з дітьми. Адже гарний лікар лише по собі приємні спогади у вашої дитини.
2. Виключити зі свого лексикону слова «свердлити», «видирати» та «боляче». Ці слова лякають дітлахів. Додайте, приміром, слова «оглянути» та «похитати».
3. Погратися дома в зубного лікаря. Намалюйте здорові та хворі зубки, а також розкажіть, як може допомогти професіонал у подібних випадках.
4. Записатися та прийти на призначений час, щоб дитина не бачила і не чула про чужі проблеми стоматологічного характеру.
5. Розповісти про те, що і ви самі, і всі знайомі люди відвідують стоматолога для підтримки здорового стану ясен та зубів.
6. Вести себе звичайно на прийомі у лікаря, наче це похід за продуктами, щоб дитина відчула буденність ситуації.
7. Підтримати малюка у разі потреби, але не перебільшувати і проявити твердість і впевненість у тому, що процедура необхідна.
8. Домовитись з лікарем, що після візиту він подарує йому якусь дрібничку, яку ви завчасно підготуєте. Це може бути звичайна машинка або лялька, яку ви купуєте дитині зазвичай.
9. Спитати наостанок: чи сподобався дитині візит. У ідеальному варіанті так і буде, проте якщо – ні, дізнайтесь причину та скорегуйте дії за наступного відвідування до стоматолога.
Пам'ятайте! Попередити хвороби значно легше ніж лікувати. Простіше за все, сформувати у малюків правильні звички на своєму прикладі: показати, як має поводитися людина не тільки у стоматолога, а і кожного дня зі своїми зубами. І у майбутньому ви можете не хвилюватись за здоров'я ротової порожнини дітей.
Dive into the world of Ukrainian art! Discover its diversity and beauty through our list… Читати більше
Проєкт “Військо+1” став новою рекрутинговою платформою, завдяки якій десятки цивільних чоловіків та жінок змогли знайти… Читати більше
“Рубрика” розповідає, на що звернути увагу, коли ви обираєте світловідбивні елементи, а також чому взимку… Читати більше
Чи помічали ви, як зміна погоди здатна зіпсувати ваш настрій чи самопочуття? Раптовий головний біль,… Читати більше
“Рубрика” поговорила з експертками з “Let's do it Ukraine” та “Українського Альянсу Нуль Відходів” —… Читати більше
Швидка і проста випічка (і не тільки), яку можна приготувати для благодійного ярмарку. Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.