«Рубрика», як інформаційний партнер премії Social Project Awards, публікує тексти конкурсантів про свої соціальні проекти
Автор: Інна Рябошапко
Шкільна програма вчить нас вирішувати математичні рівняння, розуміти природу фізичних і хімічних процесів і говорити на різних мовах. Деякими з цих знань ми щодня користуємося в дорослому житті, деякі – відправляємо на найдальшу полицю своєї пам'яті, не сподіваючись коли-небудь згадати про їхнє існування.
Але існує ще й дисципліна, яку в школах не вивчають – а між тим, її незнання здатне набагато сильніше позначитися на здатності людини стати щасливою, успішною та коханою, ніж, скажімо, невміння знайти коріння квадратного рівняння.
Цими та подібними питаннями хоча б раз в житті задавався кожен з нас. Відповіді на них хтось намагається отримати методом власних проб і помилок. Хтось запитує поради у друзів і батьків, хтось – студіює Інтернет або без розбору відвідує заходи, які обіцяють раз і назавжди наповнити життя будь-кого, хто прийшов за багатством, успіхом і безхмарним щастям, – часто сумнівні та малоефективні.
Цей соціальній проект покликаний дати знання, які здатні змінити життя. Ці знання – базова психологічна грамотність, яким бажано навчати ще у школі. Адже тільки знання анатомії психіки, розуміння базових психічних процесів та вміння ними оперувати здатне вберегти людину від безлічі помилок і допомогти їй впевнено йти до поставлених цілей, насолоджуючись кожним прожитим днем.
Саме бажання поділитися необхідними психологічними знаннями з кожним, хто готовий працювати над собою і змінювати своє життя на краще, і стало поштовхом для створення соціального проекту – курсу тренінгових навчальних занять «Створення сприятливого емоційного клімату сім'ї».
Від щасливої особистості до щасливої родини та щасливої країни.
БАТЬКО – БАТЬКИ – БАТЬКІВЩИНА.
Саме так, все починається з окремої особистості. Ви ж пам'ятаєте,- все починається з себе! І навіть, або особливо, коли ми думаємо про щастя країни або щастя своїх дітей. В першу чергу, навчальний курс розрахований на батьків, оскільки саме на них дивляться діти і беруть приклад для побудови свого життя. Тільки задумайтеся, кожне покоління батьків мріють, щоб їх діти були щасливими, щасливіші за них. Але коли ви подивитеся на історію свого роду, ви побачите, що події повторюються – ті негаразди, щоб були у вас в житті, були і в житті ваших батьків і дідусів і бабусь. Але ж вони теж мріяли і намагалися долю дітей змінити?! Чому ж так?! Моя відповідь така: треба починати з себе!
Якщо говорити про країну, думаю, найяскравішим прикладом може бути тема відстоювання та захисту своїх кордонів. Якщо у громадян певної країни (51% населення) є проблемою захист своїх особистісних кордонів, то ця країна стає перед цією ж проблемою. На жаль, це так. Тому і виходять на перший план в нашій країні загальнолюдські цінності, цінності особистості, цінності особистих якостей, усвідомлення себе як особистості та українця, повага до себе та інших, цінності суспільного ладу, спілкування, діяльності, самозбереження. Саме цінності визначають зміст існування індивіда, з чого випливає вся його мотивація, вони наповнюють зміст життя людини. А людина без сенсу життя, без вищої мети є засобом для мети інших людей. Тому механізм успіху людини – цінності, допомагають їй не тільки уникати і переборювати небезпеку і здійснювати інші, притаманні всьому тваринному світу функції, але й творити, створювати і, в першу чергу, своє життя т.д. Отже, в побудові своєї держави теж починаємо з себе і творимо!
Також незамінним цей курс буде для молоді як базова психологічна грамотність, пізнання себе, розвиток усвідомленості та емоційної компетентності.
Метою навчального курсу є:
В програму входить:
Модуль 1. Емоції в житті родини
Модуль 2. Перший крок до змін або Усвідомлення емоцій
Модуль 3. Страх: усвідомлення та управління ним
Модуль 4. Гнів. Як ним управляти?
Модуль 5. Почуття провини: від чого залежить та як його подолати
Модуль 6. Полюбити себе: самоприйняття і самосхвалення
Модуль 7. Трансформація «загнаної» людини в задоволену життям
Модуль 8. Гармонійні стосунки або як зняти закиди, претензії та образи.
Модуль 9. Критика і прийняття в сімейному житті і вихованні дітей.
Модуль 10. «Ми говоримо на різних мовах» або Як досягти взаєморозуміння.
Модуль 11. Подружні конфлікти і сварки: шляхи їх вирішення і профілактика.
Модуль 12. Відстоювання та захист своїх кордонів
Програма насичена, але володіти теоретичними знаннями, нехай навіть найважливішими і потрібними, – тільки половина справи. Саме тому формат цих занять – тренінги, які насичені індивідуальними і груповими вправи, іграми та тренажерами. Цикл занять розроблений з урахуванням того, щоб всі учасники мали можливість не тільки дізнатися максимум нового, але і пропрацювати свої індивідуальні запити, впроваджуючи отримані знання в своє життя. Тому на все, як бачить автор, три місяці, по 4 години навчання 1 раз на тиждень.
До зустрічі на навчальному курсі! І натхнення нам на нашому шляху!
Підтримати проект можна за посиланням.
Нагадаємо, «Рубрика» запрошує номінантів премії Social Project Awards розповісти на своїх сторінках про ініціативу, що допоможе знайти більше її прихильників і є додатковою промоцією пропозиції голосувати за неї. Деталі тут.
Цією нагородою було відзначено українське громадянське суспільство “за його відважну діяльність в часи війни” 20-22… Читати більше
Сергій Каліцун з Васильківської громади, що на Київщині. Своє поранення, яке призвело до ампутації ноги,… Читати більше
Розбираємо, про що йдеться у законопроєкті про поступове підвищення акцизу на тютюнові вироби до 2028… Читати більше
“Алексу” 52. Восени 2024-го він втратив руку в боях у Вовчанську. Але сама ця історія… Читати більше
38-річний Сергій Малечко родом із Чернігівської області. З перших днів повномасштабного вторгнення добровольцем боронив Україну.… Читати більше
“Рубрика” розповідає про ініціативу, що у всіх сенсах налагоджує зв’язок між поколіннями — і емоційний,… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.