Де знайти гроші на зміни для громади? Запитали порад в місті на Луганщині, в якому вже реалізували десятки великих та малих суспільно-важливих проектів
Як ефективно взаємодіяти органам місцевого самоврядуванням зі своєю громадою? Успішний приклад демонструє один із найсхідніших райцентрів країни. Місто Кремінна Луганської області розташоване у 50 км від лінії розмежування, частиною якої навіть було під час подій 2014 року. На території, що входять до міської ради, проживає 21 тисяча мешканців, а за останні роки, до того ж, громада збільшилась на 16 тисяч переселенців. Втім, якраз складні обставини змусили шукати шляхи до змін. І тепер Кремінна може впевнено давати урок співпраці, по-перше, з активними містянами, а, по-друге, з міжнародними донорами.
Виявилося, що за умов бажання і відкритості, обмежений бюджет – не перепона змінам. Так, лиш неповний перелік реалізованого завдяки партнерству з міжнародними донорами: капітальний ремонт вуличного освітлення, автомобільного мосту, оновлення матеріально-технічної бази комунальних підприємств, утеплення та енергоефективність дитячого садочку, поява сучасного ЦНАПу. Зрештою, більше містян повірили у свої сили і отримали досвід у реалізації власних точкових проектів.
1. Голова бізнес-асоціації у місті Кремінна Андрій Симонов організував вивчення суспільної думки, щоб запропонувати органам місцевого самоврядування ідеї спільних проектів щодо розвитку громади.
2. Спільно з Кремінською міською радою ініціативна група почала відстежувати і обмінюватися інформацією щодо грантів і програм, які можуть бути корисними для громади міста. Шукали фінансування як на згуртування громади (соціальні проекти), так і на інфраструктурні.
3. Посадові особи міської влади, під кураторством заступниці голови Наталії Макагон, розглядали всі можливості співфінансування по грантових проектах. Одна з найважливіших вимог у більшості донорів – наявність хоча б мінімальної участі у бюджеті проекту коштів від органів міського самоврядування.
Наприклад, на будівництво 11 пішохідних переходів переходів пандусного типу міський бюджет виділив 70 тисяч гривень, а ПРООН – 520 тисяч, проект було успішно реалізовано.
Перед і під час спільних сесій між органами місцевого самоврядування і громадськими організаціями завжди проговорюється участь сторін, етапи, всі дії задля корисних наслідків.
За словами міського голови Юрія Прокопенка, при 20–мільйонному бюджеті в місті Кремінна за 2016-2019 роки залучили грантів на 83 мільйона гривень.
📌 «Поліпшення доступу до води в постраждалій від конфлікту громаді міста Кремінна» (спільно з ЄС)
– провели ремонт будівлі насосної станції «Кремінська», замінили насосний агрегат, 3-жильний кабель напругою 10 000 В протяжністю 2700 м
– придбали 4 насоси; встановили установку з виробництва гіпохлориту на 5 кг активного хлору в годину; встановили шафу керування з плавним пуском та частотним регулюванням підтримки тиску в системі
– провели інформаційну роботу: екологічні квести, толоки, облаштували місця відпочинку біля води, конкурси творчості серед дітей
📌 «Відкрита влада до громади Кремінщини» (спільно з ПРООН)
Встановили вуличний світлодіодний екран. Бюджет проекту: 295 тисяч гривень. Місто виділило 30 тисяч грн, ПРООН – 260 тисяч.
📌 «Зміцнення громадської довіри» (спільно з UCBI II за підтримки USAID)
Сесійна зала Кремінської міської ради прийняла сучасний вигляд – безкоштовно передано обладнання та надано послуг на суму 566,5 тисяч гривень.
📌 Конкурс міні-проектів «Місто своїми руками»
Громада поставила собі метою не на словах, а на справі займатися розвитком активності місцевих мешканців, тому завданням стало створити умови для проявлення ініціатив для членів громади.
Був організований пітчинг проектів за підтримки Кремінської міської ради, Британської Ради в Україні (проект «Активні громадяни») та благодійного фонду «Молода громада». Допомогу менторів та додаткові можливості отримали всі конкурсанти, а проекти-переможці були реалізовані. Так, у місті з'явилися нові ігрові та спортивні майданчики, були замінені віконні блоки, здійснений ремонт під'їздів та внутрішнього водопостачання одного з будинків.
Найголовніша порада, яку дали герої цього матеріалу: органам місцевого самоврядування треба переорієнтуватися в своєї роботі з простого інформування про свою діяльність на двосторонню взаємодію з громадськими організаціями та ініціативами задля покращення якості життя в громадах. Як показує досвід Кремінної, відкритість і бажання співпраці з громадою може дати фантастичні результати.
Проєкт “Військо+1” став новою рекрутинговою платформою, завдяки якій десятки цивільних чоловіків та жінок змогли знайти… Читати більше
“Рубрика” розповідає, на що звернути увагу, коли ви обираєте світловідбивні елементи, а також чому взимку… Читати більше
Чи помічали ви, як зміна погоди здатна зіпсувати ваш настрій чи самопочуття? Раптовий головний біль,… Читати більше
“Рубрика” поговорила з експертками з “Let's do it Ukraine” та “Українського Альянсу Нуль Відходів” —… Читати більше
Швидка і проста випічка (і не тільки), яку можна приготувати для благодійного ярмарку. Читати більше
Якщо ви не знаєте, ким хочете стати в майбутньому, запевняємо — ви не одні. Ця… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.