Кейси

Як безкоштовно кинути курити

Міжнародний день відмови від куріння – скільком українцям вдалось кинути курити, скориставшись спеціальним національним сервісом.

15 листопада 2018 року світова спільнота відзначає Міжнародний день відмови від куріння. У цей день фахівці з громадського здоров'я закликають курців кидати курити, а владу – приймати ефективні антитютюнові закони.

В Україні щоденно курить 7,2 мільйона дорослих, водночас 62,5% з них хочуть позбутися тютюнової залежності. Разом з тим, відсоток тих, хто дійсно кидає курити назавжди, на жаль, невеликий.

Для того, аби підвищити шанси курців на успіх та допомогти тим, хто хоче кинути курити, в Україні було запущено перший національний сервіс з надання допомоги у припиненні куріння, який складається з «гарячої» телефонної лінії 0-800-50-55-60 та веб-сайту www.stopsmoking.org.ua. Професійні психологи, що працюють на сервісі, проводять індивідуальні консультації, допомагають знайти правильну мотивацію, розробити власний план відмови від куріння та оцінити потенційні ризики.

Сервіс розпочав роботу 20 червня 2017 року. За 16 місяців роботи на «гарячій» лінії було проконсультовано понад 1 000 клієнтів, ще понад 100 – отримали онлайн-консультацію, а веб-сайт відвідали понад 20 000 користувачів. Опитування, проведене серед клієнтів лінії, показало, що 12,5% з них успішно кинули курити (не курять півроку і більше), і майже 70% з них сказали, що їм допомогла телефонна консультація.

Це хороший показник, адже протягом цього періоду часу лінія працювала у режимі реагування на запити клієнтів, тобто з кожним клієнтом, як правило, був лише один контакт. Протягом останніх двох місяців лінія працює у режимі супроводу клієнтів за їхньої згоди (так званий проактивний режим). Якщо людина хоче кинути курити, вона може подзвонити на лінію, поспілкуватися з консультантом, розробити план та встановити дату відмови від куріння. Після цього консультант супроводжуватиме її протягом першого місяця, який є найбільш критичним. Такий підхід довів свою ефективність у різних країнах світу, де працюють подібні телефонні лінії. Наприклад, у Таїланді частка курців-клієнтів проактивної «гарячої» лінії, які відмовилися від куріння (утримуються півроку і більше), становить 33%.

«За даними Глобального опитування дорослих щодо вживання тютюну (GATS) 2017 р., 39,2% курців пробували кинути курити, однак лише 1,2% змогли це зробити. Нікотинова залежність – це захворювання, самостійно боротися з яким дуже важко, тому краще звертатися по допомогу до фахівців. Ми можемо стверджувати, що робота українського сервісу із відмови від куріння виявилась успішною: 12,5% тих, хто звернулись до фахівців, змогли кинути. Це досить високий показник. Для порівняння, у Туреччині в середньому 8% курцям вдається кинути курити після телефонних консультацій. Ми постійно працюємо над вдосконаленням українського сервісу, але найбільше, чого йому зараз бракує, – це широкої реклами у медіа»

Катерина Римаренко, координатор проекту із відмови від куріння ГО «Життя»

«Кинути курити – одне із кращих рішень у житті кожного курця. Вже з першого дня відмови від сигарет організм починає відновлюватися, а ризики виникнення хвороб, асоційованих з курінням, зменшуються. Через тиждень без сигарет у колишнього курця покращується відчуття смаку та запаху, через три місяці збільшується обсяг роботи легень на 30%, через 5 років знижується ризик інсульту до рівня некурця. Чим раніше курець прийме рішення кинути курити, тим краще. А звернувшись на створений сервіс, курець суттєво підвищує свої шанси на успіх»

Отто Стойка, національний експерт з контролю над тютюном, головний лікар ЦЗ в м. Києві

Довідково. Український сервіс було розроблено в межах спільної ініціативи Міністерства охорони здоров'я України та Бюро ВООЗ в Україні, яка впроваджується громадською організацією «Життя» за фінансової підтримки Швейцарської Агенції розвитку та співробітництва в рамках проекту «Неінфекційні хвороби: профілактика та зміцнення здоров'я в Україні». «Гаряча» телефонна лінія 0-800-50-55-60 безкоштовна для дзвінків зі стаціонарних та мобільних телефонів з території України, укомплектована професійними консультантами і забезпечує клієнтам конфіденційність. На веб-сайті www.stopsmoking.org.ua розміщено корисну інформацію на тему відмови від куріння. Також на сайті можна отримати консультацію, задавши запитання через онлайн-чат, або надіславши запит через електронну пошту. На сьогодні сервіс працює з понеділка по п'ятницю з 9:00 до 21:00.

Свіжі дописи

  • Що відбувається

“Рубрика”, Lviv Media Forum та Український ПЕН отримали в ПАР відзнаку “Відвага заради демократії”

Цією нагородою було відзначено українське громадянське суспільство “за його відважну діяльність в часи війни” 20-22… Читати більше

Friday November 22nd, 2024
  • Кейси

Сергій Каліцун: “Я глянув на ногу, розраховував, що вона ціла. А її не було”

Сергій Каліцун з Васильківської громади, що на Київщині. Своє поранення, яке призвело до ампутації ноги,… Читати більше

Friday November 22nd, 2024
  • Що відбувається

Збільшення податків на тютюнові вироби: чимало активістів не згодні з рішенням

Розбираємо, про що йдеться у законопроєкті про поступове підвищення акцизу на тютюнові вироби до 2028… Читати більше

Thursday November 21st, 2024
  • Кейси

582 години з турнікетом: як український військовий вижив у підвалі попри складне поранення

“Алексу” 52. Восени 2024-го він втратив руку в боях у Вовчанську. Але сама ця історія… Читати більше

Thursday November 21st, 2024
  • Кейси

Сергій Малечко: “У когось остання Тесла, а у мене сучасний протез”

38-річний Сергій Малечко родом із Чернігівської області. З перших днів повномасштабного вторгнення добровольцем боронив Україну.… Читати більше

Tuesday November 19th, 2024
  • Кейси

Зв’язок поколінь: як підлітки з Миколаївщини вчать літніх людей користуватися ґаджетами

“Рубрика” розповідає про ініціативу, що у всіх сенсах налагоджує зв’язок між поколіннями — і емоційний,… Читати більше

Tuesday November 19th, 2024

Цей сайт використовує Cookies.