Ви можете обожнювати новорічні свята, а можете лишатися затятим Ґрінчем, але є факт — різдвяні й новорічні свята на носі, і провести їх у будь-якому випадку слід радісно й корисно.
"Рубрика" вирішила покликати вас у різдвяні мандри! Тож розповідаємо, куди поїхати в Україні, аби по-справжньому відчути — свято наближається!
Якщо перший сніг для вас — це привід прикрашати квартиру і запалювати вогники, певно, і поїхати вам захочеться туди, де буде яскрава різдвяна атмосфера.
Ми підібрали для вас п'ятірку місць, де Різдво святкуватимуть у всій красі — з колядками, вертепами і, звичайно ж, смачною кутею.
Почнімо з того, що з кінця листопада у Рівному вже стартувала підготовка до конкурсу "Настрій міста: Різдво", в межах якого рівняни змагатимуться в тому, хто найкраще задекорує магазинну вітрину, фасад будинку чи прибудинкову території. Тож навіть просто прогулятись містом буде вже цікаво.
А от 25-го грудня в центрі Рівного проведуть ходу вертепів і ходу різдвяних зірок! Головними вулицями міста проходитимуть численні колядники, відповідно розмальовані та одягнені згідно з уявленнями про традиційне українське Різдво.
Поїхати на Різдво (те, що у січні) у Чернівці — чудове рішення як мінімум з 2011-го року. Саме тоді в місті вперше провели фестиваль "Маланка". У 2022-му він триватиме два дні — 15 і 16 січня.
Де ще ви в одному місці побачите українську, бессарабську, гуцульську, молдавську й румунську маланку? Основа фестивалю — карнавальна хода учасників, що водночас представлятимуть такі собі театралізовані дійства. Закінчиться вона біля головної сцени фестивалю, але загальне святкування й далі буде у розпалі!
Якщо зустрічати Різдво ви плануєте у столиці, не бачимо причин, аби не відвідати ярмарок "Всі. Свої. Подарунки", що триватиме 16–17, 23–25, 29–31 грудня.
"Більше не треба бігати у пошуках подарунків по всьому місту, бо у нас є все!", — заявляють організатори і, вочевидь, кажуть правду. У маркетплейсі будуть зібрані найкращі українські виробники, а на прилавках знайдеться купа стильного текстилю, посуду, прикрас, книг, одягу, іграшок та багато іншого. Саме та подія, яку слід відвідати всім, хто цьогоріч допомагатиме Санті з обов'язками.
Різдво на хуторі біля Диканьки на Полтавщині — хороший варіант для тих, кому хочеться автентичності, містики та українського колориту. Кілька хвилин у Гуглі — і ви знайдете тури та гайди для тих, хто зібрався туди святкувати зимові свята.
У Диканьці вас зустрічатимуть герої Гоголя, влаштовуватимуть для вас театральні дійства, розповідатимуть про традиції і показуватимуть речі, які кілька століть тому були у вжитку наших предків. А ще вас смачно годуватимуть! Можна зазирнути також до Сорочинців, що неподалік від Диканьки, — там зустрінете Різдво не менш яскраво.
Варто зазначити, що майже всі подібні тури включають у себе екскурсію Полтавою. Програма буде насиченою, тож радимо!
Ми не знаємо, чи взагалі існують люди, яким не подобаються гори. Але знаємо, що там завжди можна знайти щось своє. Різдво у Карпатах — безпрограшний варіант, який підійде і для пар чи соло-мандрівників, і для великих компаній, і для сімейного відпочинку.
Можна знайти безліч турів Карпатами, а можна організувати відпочинок й святкування самостійно. Курорти з крутими гірськолижними трасами, катання на конях, екстремальний спорт або термальні води, винні дегустації, спа і спокійне милування краєвидами… вам лишається тільки обирати, чого більше кортить.
І це насправді не проблема. Подорожувати можна й треба і без прив'язок до свят чи традицій. Ми зібрали також п'ятірку місць, які варто побачити у всі пори року та незалежно від обставин!
Вилкове — місто на Одещині за 225 кілометрів від обласного центру. Воно знаходиться у дельті Дунаю, одразу за ним річка вже впадає у Чорне море. Унікальним Вилкове роблять ріки — водні канали, що слугують містянам вулицями. Більшість мешканців міста має бодай по одному човну, а риболовлю тут вважають мастхевом.
Дороги у Вилковому не асфальтовані, а з бетону, що зумовлене великою вологістю. А гуляти поміж "водяних" вулиць ви будете численними містками, які, до слова, місцева влада ремонтує у співпраці з місцевими жителями.
Також у місті чимало відпочинкових баз і доволі нетипова як для решти України кухня, що складається переважно з рибних страв і навіть жаб'ячих лапок.
25-26 грудня 2021-го у Луцьку вперше проведуть "Вітраж Вікенд" — фестиваль у форматі локальних івентів, задля якого побудують власне містечко. Суть фестивалю — показати сучасний місцевий лайфстайл і зібрати крутих людей в крутому місці.
На фестивалі будуть проводитись лекції, різноманітні дегустації, танці й музичні вечори. Також на "Вітраж Вікенд" обіцяють смачну їжу, багато вінтажних речей і зону для кіно-переглядів.
І це теж Волинь. Якщо ви любите тварин і хочете зблизька поспостерігати за життям оленів, та й просто побути на природі, вас чекають в еко-парку "Аміла". На його території діє оленяча ферма. Там на 122 гектарах живуть понад 200 оленів, яких зазвичай охоче частують туристи.
Також на території еко-парку є музей волинської фауни і марковані туристичні маршрути, для яких на місці можна орендувати велосипеди.
Козацька атмосфера завжди на часі! Різдво на Хортиці — це реконструкція козацьких боїв, стародавні мечі, давня зброя, човни й така собі мандрівка у часі! На Хортицю можна поїхати туром, де ви гарантовано отримаєте екскурсію островом і детальні пояснення призначень численних химерних речей, що зберігаються в локальних музеях острова.
Проте є сенс їхати на Хортицю і без професійного супроводу. Досліджувати територію острова можна самостійно, зазираючи в усі закутки. Хтозна, може, саме ви знайдете якийсь козацький скарб!
Якщо зима видається вам сірою і не надто привабливою, яскравості додасть фестиваль "Монгольф'єрія", що відбудеться у Києві 25-го грудня. Це найбільший український фестиваль повітряних куль, що проводиться кілька разів на рік у різних містах.
На різдвяному фестивалі у Києві ви побачите ціле повітряне шоу. Також ви матимете можливість піднятися у повітряній куль на 30 метрів над землею (так званий "прив'язаний" політ). І, звісно ж, не обійдеться і без фудкорту та глінтвейну!
“Рубрика” відвідала берег Каховського водосховища та дізналась, як змінилось життя Кушугумської громади після російського теракту… Читати більше
Перетворити власний травматичний досвід спочатку на текст п’єси, а потім поставити її на сцені —… Читати більше
Безпека як основний вектор для трансформацій міської інфраструктури Читати більше
4 вересня росіяни вдарили по Львову дронами та ракетами. 189 будинків зазнали пошкоджень, 60 людей… Читати більше
Останніми роками українським дітям дедалі важче включатися в соціалізацію — пандемія та війна забрали в… Читати більше
Ще у липні 2022 року в розпал бойових дій уряд започаткував грантовий проєкт “єРобота”. Будь-хто… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.